הנסיכה קייט מידלטון חשפה בסרטון שפרסמה ברשתות החברתיות כי התגלתה כחולה בסרטן והיא עוברת טיפולים כימותרפיים.

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להודות אישית על כל הודעות התמיכה הנפלאות שקיבלתי בזמן שהחלמתי מהניתוח, ועל ההבנה. אלו היו חודשים מורכבים ביותר לכל המשפחה שלנו".

"בינואר עברתי ניתוח מורכב בלונדון ובאותו הזמן ההערכה הייתה שאינני חולה בסרטן", סיפרה הנסיכה הבריטית בת ה-42. "הניתוח אכן היה מוצלח, אבל בדיקות שנערכו אחריו הראו שהגידול היה סרטני. הצוות הרפואי שלי המליץ לי לעבור כימותרפיה מניעתית, ואני עכשיו עוברת את השלבים הראשונים של הטיפול".

"זה היה כמובן הלם גדול, ואני וויליאם עשינו כל מה שאנחנו יכולים כדי לעבור את זה בפרטיות, לטובת ילדינו הצעירים. כמו שאתם יכולים לדמיין, זה לוקח זמן. לקח לי זמן להחלים מהניתוח המורכב כדי להתחיל בכלל את הטיפול שלי. בעיקר זה לקח לנו זמן להסביר את הכול לג'ורג', שרלוט ולואי – כך שידעו שאני אהיה בסדר".

"כמו שאמרתי להם – אני בסדר, ומתחזקת בכל יום כשאני מתרכזת בדברים שיעזרו לי להחלים - בגוף, בנפש וברוח", המשיכה מידלטון "העובדה שוויליאם לצידי היא מקור עוצמה גדול. אני מבטיחה לכם שכל האהבה שקיבלתי מכל כך הרבה מכם מחזקת כל כך את שנינו, והיא איננה מובנת מאליו".

בית המלוכה הבריטי הוציא גם הוא הודעה רשמית. "המלך צ'ארלס גאה בקייט על האומץ שלה לחשוף את הטיפול שהיא עוברת", נמסר. "המלך שומר איתה על קשר קרוב בשבועות האחרונים ובילה איתה זמן בבית החולים. צ'ארלס ורעייתו קמילה ימישכו להציע את אהבתם ותמיכתם לכל המשפחה בתקופה קשה זו".