הפועל תל אביב, ארכיון
הפועל תל אביב, ארכיוןצילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

אלימות קשה אירעה הלילה (מוצאי שבת) בסיום משחק הכדורסל בליגת העל בין הפועל תל אביב להפועל חיפה שניצחה. שני אוהדים פונו לבית החולים איכילוב.

עם סיום המשחק האוהדים התקוטטו ועשו שימוש באגרופים, מקלות ובעיטות. הנהלת הפועל חיפה מסרה: "היה לינץ' של אוהדי הפועל ת"א באוהדי הפועל חיפה".

הפועל תל אביב הצטרפה לגינוי האלימות ואף לקחה אחריות: "האירועים מהווים התנהגות פלילית ואסור שיקרו. אין לזה מקום בספורט ולא יהיה לזה מקום אצלנו. האחריות על התנהגות וביטחון הקהל במשחקי הבית היא קודם כל שלנו וברור שנכשלנו. נדאג לנקוט בכל הצעדים על מנת לוודא שאירוע כזה לא יישנה".

מהנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "הזדעזענו מהתמונות שהגיעו מהיכל קבוצת שלמה הערב. מדובר באלימות קשה לכל הדעות שהתגובה עליה חייבת להיות הענישה החמורה ביותר כלפי אותם אוהדים סוררים שהורסים את השם לשאר הקהל של קבוצתם". עוד הוסיפו: "בספורט, ובכדורסל בפרט, אין מקום לאנשים אלימים שהורסים כל חלקה טובה. אנחנו קוראים לבעלי סמכות הענישה אם משטרת ישראל, בתי המשפט או אם בית הדין של איגוד הכדורסל לנהוג באפס סבלנות לאלימות מכל סוג שהיא".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר שוחח הערב עם גורמים במשטרה ודרש אפס סובלנות, נחישות, תקיפות וטיפול נגד מספר אוהדים של קבוצת הכדורסל הפועל ת"א שהיכו באלימות קשה אוהדי הפועל חיפה בתום המשחק בהיכל שלמה.

כמו כן, הנחה השר בן גביר את הגורמים במשטרה לבחון את צעד של סגירת המגרש, וצעדים משמעותיים נוספים נגד אוהדי הפועל ת"א, זאת בעקבות מקרי האלימות החוזרים ונשנים מצדם.

"אכן, אין לי כוונה להכליל את כל אוהדי הפועל ואין לי ספק שיש מתוכם נורמטיבים אבל יש תופעה חוזרת ונשנית של אלימות אוהדי הפועל — הגיעה השעה לטיפול שורש".