יו"ר הפועל תל אביב רמי כהן
יו"ר הפועל תל אביב רמי כהןצילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

הנהלת הפועל תל אביב בכדורסל מגיבה היום (ראשון) לתקרית האלימה שהתרחשה אחרי משחק, במהלכה אוהדי הקבוצה תקפו אוהדים של הפועל חיפה וגרמו לפינוי אוהד לבית החולים שהוגדרה על ידי המותקפים כ"לינץ'".

ההנהלה הודיעה על צעדים קשים נגד התוקפים, שהשתתפו במה שכונה על ידה "פוגרום". "מה שקרה אמש אינו עומד בערכים שלנו, האחריות לשנות היא עלינו, ואנחנו מתכוונים לקחת את האחריות ולהשתמש בסמכות".

הקבוצה התחייבה לפעול כדי לזהות את המעורבים בתקרית והדגישה כי המנוי של האוהדים התוקפים והמעורבים באירוע ישלל וכניסתם למשחקים תימנע. "המועדון שוקל הגשת תביעה אישית נגד כל מעורב בגין המוניטין והנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו או ייגרמו למועדון", נאמר בהודעת ההנהלה.

בנוסף, דירקטוריון הפועל תל אביב החליט לסגור את יציע אוהדי הקבוצה - יציע 1 בהיכל שלמה - "עד למציאת פתרון אבטחתי הולם".

במקביל, תובע איגוד הכדורסל עו"ד איתמר ליפנר, דרש להטיל על הפועל תל אביב עונש כבד לאחר שאוהדי הקבוצה הפרו עונש על תנאי שהוטל עליהם בעקבות אירועי אלימות במשחק מול הפועל חולון.

לקראת דיון משמעתי שיתנהל בנושא ביום חמישי, התובע דרש כי הקבוצה יוטל על הקבוצה איסור להשתתף בשני משחקים בטווח רדיוס של יותר מ-70 ק"מ ממגרש הבית שלהם, הדרייב אין בהיכל שלמה. עוד הוא דרש כי הקבוצה תוכל להשתתף בשני המשחקים שלאחריהם ברדיוס של עד 35 ק"מ בלבד.

נוסף על כך, עו"ד ליפנר דרש כי יציע האוהדים של הפועל תל אביב ייסגר בדרבי הקרוב של הקבוצה מול מכבי תל אביב. הוא אף דרש כי ייגזר על הקבוצה עונש על תנאי, לפיו יופחתו 4 נקודות ליגה לקבוצה בשנה הקרובה.

"אותו קומץ משחזר שוב ושוב את מעשיו. הדבר ניכר גם בעונה זו וגם בעונות קודמות. דומה כי הקבוצה לא עושה דבר לעצור את אותם אוהדים עבריינים ולהסגירם למשטרה. האירועים החמורים היו יכולים בקלות להסתיים במותו של אותו אוהד. העונש החמור המבוקש על ידי אינו משקף רק ענישה לקבוצה, אלא גם דאגה לשלומם של כלל האוהדים ושאיפה להרחיק גורמים עבריניים מהאולם, בטרם אוהד קבוצה יריבה ישלם בחייו", כתב התובע בהצהרתו.

יו"ר קבוצת הפועל חיפה יובל רוסמן, שאוהדי קבוצתו הותקפו בידי אוהדי הפועל תל אביב, אמר לכאן רשת ב' כי הוא לא מאשים את הפועל תל אביב במקרה: "לבוא ולשים אות קין על הפועל תל אביב - זה לא הוגן. בכל קבוצה יש קומץ אוהדים אלימים שהורסים את הספורט. האשמה פה היא על מערכת האכיפה במדינת ישראל. ייאמר לזכותו של רמי כהן, יו"ר הפועל תל אביב, שהוא רץ לכיוון ועזר".