ניידת משטרה
ניידת משטרהצילום: Istock

פעיל ימין הפועל להחזרת ההתיישבות היהודית בעזה פנה לפני מספר ימים למשטרה בבקשה לבדוק לבחון אפשרות של קריאת מגילת אסתר בבית כנסת העתיק בעזה. נציגי המשטרה אשר שוחחו עם הפעיל מיוזמתם ניסו להניא אותו מכוונתו והבטיחו לו כי יחזירו לו תשובה רשמית מטעם צה"ל על בקשתו.

הפעיל לא קיבל מענה רשמי על פנייתו ואמש (ראשון) נעצר על ידי בלשי משטרה בשוק מחנה יהודה בירושלים ומשם נלקח לחקירה במשטרת שדרות לאחריה נעצר.

בחקירתו הודיעו לו השוטרים כי הוא עצור בעבירות של הפרת הוראה חוקית, הפרת שטח צבאי סגור, והפרעה לסדר הציבורי כל זאת כאשר הפעיל נמצא כאמור בחגיגות פורים בירושלים ולא הפר כל צו או הוראה חוקית.

עו"ד דניאל שימשילישוולי מ'חוננו' אמר כי "בעיצומו של חג הפורים טורחת משטרת ישראל לשלוח את מיטב כוחותיה לעצור את מרשיי בצורה מבישה בעודו חוגג במסיבת פורים וזאת לעיני כל כאחרון העבריינים. מרשי פעל אל מול המשטרה כדין ובשקיפות מלאה. למרות זאת, בחרה המשטרה לעוצרו ולהובילו מרחק רב עד לתחנת שדרות". מיותר לציין כי מרשי לא הפר שום חוק ורק ביקש אישור עקרוני לפעולה עתידית אותה לא ביצע בפועל, זוהי משטרת מחשבות על מלא".

"מצער שבמקום לאפשר לכלל אזרחי ישראל לחגוג את חג הפורים ובפרט בשנה מורכבת זו עוסקת המשטרה ברדיפה סתמית אחר פעילי ימין. אני סמוך ובטוח כי בית המשפט יורה על שחרורו של מרשי לאלתר", דברי עורך הדין.

מתנועת "חוזרים הביתה" הפועלת להשבת ההתיישבות היהודית בעזה נמסר: "בזמן שבקפלן פעילי שמאל שורפים צמיגים וחוסמים צירי תנועה באין מפריע, בצד הפרו-יהודי של המפה, נעצר אדם על הגשת בקשה לקריאת מגילה בבית הכנסת העתיק בעזה תוך כדי איומים על מעצר מנהלי. הפעיל נעצר רק בגלל שהתעקש על קבלת תשובה רשמית דבר שבאופן תמוה המשטרה סירבה בתוקף לספק ולמרות שעל פי החוק המשטרה חייבת לתת תשובה באתר הממשלתי. עם ישראל הפעם נחוש להכריע ולנצח באמת, לכבוש וליישב את חבל עזה".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי "בניגוד מוחלט לנטען, בתאריך 19.3.24 התקיימה פגישה בין נשוא פנייתכם לקצינת המשטרה שדנה בבקשה, במהלכה ציינה בפניו כי אין באפשרות המשטרה לאשר את בקשתו לאור צו אלוף המורה על שטח צבאי סגור ובאותו המועד גם הבהירה בפניו כי כל אדם שיפר את הצו ויסכן את חייו או של אחרים, ינקטו נגדו הליכים פליליים כחוק. היום בתום חקירתו, הוא שוחרר בבימ"ש בתנאים מגבילים".