נרקיס
נרקיסצילום: משה נחמוביץ, עיצוב: עמרי מלכה ואביטל רחייב

הזמרת נרקיס חוזרת עם אלבום חדש בשם 'תשובה?' בו היא מכניסה את המאזינים עמוק לעולם הפנימי שלה, וחושפת באומץ את הקונפליקטים בין חומר לרוח, בין כמיהה לשלווה ובין שבירת מוסכמות לדרך המצופה מאישה דתיה.

"את רוב החומרים כתבתי לפני השבעה באוקטובר", מספרת נרקיס, "אבל אין כמעט פזמון שלא קשור איכשהו לזמן שלנו. אנחנו מורכבים, אנחנו לגו אנושי, בפרט אני - אישה דתיה באמצע העולם, שרוצה את הכל מהכל, שלפעמים לבד לי ולפעמים טוב איך שאני".

היא משתפת: "אני אמא לשני בנים, חוזרת בתשובה, יוצאת יחידה קרבית, אוהבת מסיבות, חולה על השבת, פעם אני בטוב עם אלוהים ופעם הוא מסתתר לי. ככה זה, לגו אנושי, כמו כולנו".

"ארזתי את הכל לכדי אלבום, כנראה הכי חשוב ומורכב אבל גם שלם שלי אי פעם. אלבום שיכניס אתכם לחיים שלי ויהפוך אתכם לחלק מהם. ואני כבר מזהירה מראש, החיים שלי הם חתיכת מסע".

ובאמת, האלבום 'תשובה?' הוא "חתיכת מסע" כדבריה של נרקיס, מדובר אולי על האלבום הכי חשוף של נרקיס במהלכו היא מדברת על הכל. על הרצון לאהבה, על זכרונות כואבים ועל הקשר בינה לבין הבורא. ניכר שלנרקיס היה חשוב לגעת בהכל מבלי להתבלבל ומבלי להסתיר את המורכבות בחייה המגוונים.

את האלבום יצרה נרקיס יחד עם חברתה הטובה צליל קליפי, שחתומה גם על הלהיט שלה 'הולכת איתך', והקשר המיוחד של שתיהן אפשר לאמת של נרקיס לצאת החוצה באומץ ובכנות לא מתפשרת.

משם הן חברו לנדב (נאבי) אהרוני כדי שיהיה אחראי על הפקת האלבום כולו, ונאבי ניגש לכל שיר בחרדת קודש והצליח למצוא לו את העטיפה ההפקתית המדויקת.

בנוסף, את האלבום מלווים שלושה קליפים שביים איתמר לידר וצולמו בהאנגר ענק בפולין. הקונספט של הופעה מלפני מסך בגובה 12 מטר אך עם חלל ריק מאדם נבחר כמשל על האדם הקטן מול האלוקות, ועל הפרופורציות החדשות שנוצרו בעקבות המלחמה.

"באלבום הזה אני עושה תשובה מול עצמי, מתוך הבנה שהדרך חשובה. אין לי ולא תהיינה לי תשובות חותכות להכל, אבל אני בשאיפה תמיד להתפתחות אישית ולהתבוננות עמוקה על החיים" חותמת נרקיס, "ואני מאמינה שאני צועדת אותה בשביל עוד רבים כמוני".