נורבגיה: הפגנת חרם (ארכיון)
נורבגיה: הפגנת חרם (ארכיון)צילום: iStock

אסון גדול נמנע הערב (שלישי) באצטדיון הארנה סקגראק שבנורבגיה. היה זה כאשר עשרות מפגינים פרו-ערבים ניסו לפרוץ את שערי האצטדיון הנורבגי ולהיכנס פנימה בכדי לגרום לפיצוץ המשחק במקרה הטוב ולפגיעה בשחקנים המשחקים בו במקרה הרע.

היה זה במהלך משחק הכדורגל שנערך באצטדיון השוכן בעיר סקיאן שבנורבגיה, כאשר נבחרת הנוער המקומית אירחה את נבחרת הנוער של ישראל בכדורגל, סגנית אלופת אירופה לשעבר ומי שסיימה את אליפות העולם שעברה במקום השלישי בעולם.

על כר הדשא הכריעו הנורבגים המקומיים את האורחים מישראל כבר בשלב מוקדם של המשחק, כאשר בתוך פחות מחצי שעה כבשו שני שערים ובכך העפילו על חשבונם לאליפות אירופה שתתקיים בקיץ הקרוב בצפון אירלנד, אך מה שקרה מחוץ לאצטדיון הוא מה שצריך להדאיג.

שעות ספורות לאחר שמשרד החוץ הנורבגי צייץ בגנות מדינת ישראל ומתח ביקורת על המלחמה בעזה וחוסר הסיוע ההומניטרי לטענתם לתושבי הרצועה, מפגינים פרו-ערבים ניסו לקחת את החוק לידיים ולפגוע בחייהם של אנשי הנבחרת הישראלית.

על פי מספר דיווחים בנורבגיה, במהלך המשחק, ניסו מפגינים פרו-ערבים לפרוץ את שערי האצטדיון ולהיכנס פנימה אל המשחק אשר היה סגור לקהל, זאת בשל הרגישות הגדולה במהלך מלחמת 'חרבות ברזל', במשחקים הספורטיביים בהם משחקים שחקנים ישראליים וקבוצות ישראליות.

על פי הדיווח, לאחר שהמפגינים חברי ארגון “לב למען פלסטין”, לא הצליחו להיכנס לתחומי האצטדיון, החלו אלה להתעמת עם השוטרים המקומיים והמאבטחים שנכחו במקום והחלו לזרוק עליהם חזיזים, אבנים ומכל הבא ליד. המשטרה המקומית הגיבה באמצעות גז פלפל על מנת לפזר את המתפרעים ומנעה ככל הנראה פגיעה בחייהם של השחקנים ואנשי הנבחרת הישראלית.