המעמד
המעמדצילום: באדיבות המצלם

אלפים השתתפו השבוע במעמד השקת ש"ס ומשניות "פומבדיתא" שזכו להסכמותיהם של גדולי ישראל.

המעמד התורני נערך בראשות הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הפוסק החרדי הרב עמרם פריד, רבנים, שרים חברי כנסת, ראשי ערים ואישי ציבור נוספים.

אישי הציבור הגיעו למעמד המיוחד במטרה לחזק את ידי פטרון הש"ס, איש העסקים רונן גנון שהשקיע במהדורה החדשנית סכומי עתק למען עולם התורה והישיבות.

בדבריו אמר הראשון לציון כי, "זה מעמד מיוחד בו אנו זוכים לברך על המוגמר ולראות את הכרכים המהודרים שמביאים עמם בשורה אדירה לעולם התורה. אני רוצה לחזק את ידי הרב רונן גנון ולשבח אותו על פועליו הכבירים. יהי רצון שתזכו להמשך הצלחה".

הפוסק החרדי הרב עמרם פריד נשא דברים והזכיר בדבריו את הצורך החשוב שיש בביאור צמוד לגמרא ללא שינוי מצורף הדף המקובלת.

"אנחנו רואים כאן יצירת פלא וזה חשוב מאוד למען לומדים רבים שרוצים ללמוד ולהבין במהירות. אשריכם תלמידי חכמים שדברי תורה חביבים עליכם".

פטרון הש"ס רונן גונן הזכיר בדבריו את הוריו ע"ה ואמר כי עשהז את לזכר נשמתם. "אני עומד כאן נרגש ומודיע לכם כי כל זה לעילוי נשמתכם. לעולם לא אשכח אתכם. אני בטוח שזה עושה לכם שמחה עצומה בשמיים".

את המעמד המיוחד הנעימו ענק הזמר מארצות הברית יעקב שוואקי, אמן הרגש והזמר זאנוויל וינברגר, ענק הזמר המזרחי אדיר מלכא, נער הפלא בנצי קלצקין, מקהלת מלכות, ותזמורתו המורחבת של אהרל'ה נחשוני.