נפש אחת
נפש אחתצילום: סרטי לב

סרט המבוסס על סיפור אמיתי מחד ועל הצלת יהודים בשואה ובפרט ילדים הוא בסיס ראשוני להצלחה. לריגוש ולהבעת הזדהות. וזהו בדיוק המתכון של הסרט החדש נפש אחת שיעלה השבוע על האקרנים.

השנה היא 1938. בנקאי בריטי צעיר ( השחקן אנתוני הופקינס) בשם ניקולס "ניקי" ווינטון, מגיע לפראג לביקור ונחשף למצב הקשה של הפליטים היהודים בעיר, ובמיוחד הילדים, המנסים לברוח מהשלטון הנאצי.

ניקי, למרות שלא היה יהודי בעצמו, מחליט לעשות את מה שלדעתו כל אדם אחר במצבו היה צריך לעשות – ולהקדיש את עצמו למשימה להצילם. אבל כשהמלחמה מתקרבת ובמרוץ נגד הזמן, כמה ילדים הוא יוכל להציל?

הסרט החדש והמרגש, "נפש אחת" היא דרמה מרגשת שמבוססת על סיפור אמיתי ומדהים שנחשף למיליונים רק לפני מספר שנים, כשסרטון מתוך תוכנית טלוויזיה בה ניקי מופתע על ידי עשרות הילדים שהוא הציל, בבגרותם, הפך לויראלי.

את תפקיד ניקי משחק כאמור זוכה האוסקר הותיק אנתוני הופקינס ("האב"), בתצוגת משחק מופתית שמתארת אדם שהצליח, בפשטות, בחוכמה ובצניעות, להציל מאות נפשות שכל אחת מהן היא עולם ומלואו.

הסיפור כל כך מדהים ומרגש עד שאחת הגירסאות לשמה של יחידת 669 בהקשר לעובדה שניקולס וינטון גיבור הסיפור הציל בסופו של דבר 669 ילדים.

110 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית. נקי, איכותי ומרגש עד דמעות.