ישיבת חיצים
ישיבת חיציםצילום: יח''צ

היום (חמישי) התקבלו התשובות המיוחלות על ידי תלמידי כיתות ח' ברחבי הארץ - לאן יתקבלו ללמוד בשנה הבאה.

עבור רבים זהו יום מרגש של בשורות טובות והתרגשות לקראת צעדיהם הבאים בעולם הישיבות התיכוניות. אך לצד השמחה, ישנם גם לא מעט נערים שקיבלו תשובות שליליות מהמוסדות שקיוו להתקבל אליהם.

לנערים אלו, ישיבת "חיצים" שבאיתמר פותחת את שעריה ברוחב לב ובזרועות פתוחות. כפי שמלמד אותנו ראש הישיבה, הרב שי סוויסה: "הנערים שמגיעים אלינו הם נערים מדהימים מלאים בעוצמות חיים וכישרונות מגוונים". גישתו החינוכית המכילה והמעצימה, הרואה את הייחודיות והפוטנציאל הטמון בכל נער, היא לב ליבה של הווי הישיבה.

להרשמה ליום הראיונות שיתקיים ביום שלישי ח' ניסן לחצו כאן

בישיבת "חיצים" מאמינים שתפקידם כמחנכים הוא לא רק להעביר ידע, אלא בעיקר לכוון, להדריך ולחזק כל תלמיד בדרכו שלו. הצוות החינוכי המסור תופס את עבודתו כשליחות - מאת ההורים, מריבונו של עולם ולמען עתיד הנערים. בכיתות הקטנות, עם הליווי האישי הצמוד, כל נער מוצא את מקומו ומגלה את הכוחות הפנימיים שבו.

מודל הפנימייה בישיבה מאפשר לתלמידים לחוות מסגרת לימודית-חברתית עוטפת ותומכת, המעניקה מענה כולל לצרכיהם. בנוסף ללימודי הקודש ולהכנה לבגרויות, מתקיימות שלל פעילויות חברתיות וחוגים מגוונים, מסעות וטיולים ברחבי הארץ. עבודת האדמה המשולבת בסדר היום מעניקה לבנים הזדמנות לחיבור מיוחד עם ערכי עמל וחקלאות.

"הגענו למקצוע הזה בגלל שליחות", מסביר הרב סוויסה. "אנחנו שליחים של הקב"ה, של ההורים ושל העתיד... התפקיד שלנו הוא לא להתייאש, כי הקב"ה מאמין בנערים הללו אז בטח שאנחנו נאמין בהם!".

ואכן, לצד ההישגים הלימודיים המרשימים של בוגרי הישיבה, הם יוצאים לדרכם עם ביטחון עצמי, חוסן נפשי ותחושת ערך עמוקה.

להרשמה ליום הראיונות שיתקיים ביום שלישי ח' ניסן לחצו כאן

במיוחד ביום תוצאות הקבלה לישיבות, הרב סוויסה מבקש להעביר מסר מרגיע ומחזק להורים ולנערים שקיבלו תשובות שליליות. הוא מעודד אותם לא להרים ידיים, להמשיך להאמין בעצמם ובדרכם, ומזמין אותם בחום להצטרף למשפחת "חיצים".

"מניסיון, בכל שנה מגיעים אלינו בשלב הזה תלמידים מהממים שמוסיפים המון לישיבה", הוא מספר, "אצלנו הם מרגישים רצויים ושייכים לחלוטין".

ייחודה של ישיבת "חיצים" בא לידי ביטוי גם בשילוב בין העולם התורני-ערכי לבין ההכנה לחיים. במקביל לשיעורי הגמרא והמוסר, התלמידים רוכשים מיומנויות חשובות כמו אחריות, עבודת צוות, נתינה והתמדה.

דרך תוכניות ההעצמה האישית, סדנאות מנהיגות והתנדבות בקהילה, הנערים לומדים על משמעות ומוצאים דרכים לממש את הכישרונות שלהם לטובת הכלל. כך, הם הופכים לא רק ללומדי תורה אלא גם לבוגרים ערכיים ומעורבים.

בעידן של תחרותיות גואה ורדיפה אחר הישגים, ישיבת "חיצים" מהווה נקודת אור. כאן, ההצלחה האמיתית נמדדת ביכולת של כל נער למצות את הפוטנציאל הטמון בו, הן בתחום הרוחני, הן בתחום הלימודי והן בתחום האישי. הדלת תמיד פתוחה בפני נערים הזקוקים למסגרת תומכת, מאתגרת ומצמיחה.

בסופו של דבר, כשכל אחד מרגיש חלק בלתי נפרד מהמארג הישיבתי, פורצות מתוכו נשמות צעירות שיודעות לשאוף גבוה, לחלום בגדול ולהוביל את עם ישראל קדימה. זו המהות האמיתית של ישיבת "חיצים".

להרשמה ליום הראיונות שיתקיים ביום שלישי ח' ניסן לחצו כאן