ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (רביעי) עם משלחת חברי קונגרס שכללה מחוקקים רפובליקנים ודמוקרטים ובאה לישראל ביוזמת שדולת אייפאק.

בפתח הפגישה, בירך ראש הממשלה נתניהו את חברי המשלחת על הגעתם, והודה על תמיכתם ועל התמיכה הרחבה של הציבור האמריקני במדינת ישראל.

הוא סקר בפניהם את מהלך הלחימה ברצועת עזה והשיב על שאלותיהם.

"אני שמח לראות את כולכם, חברים ותיקים של ישראל, שתומכים בנו בקביעות. זה חשוב מאוד לשמר את התמיכה הדו-מפלגתית בכל עת, ובמיוחד בזמנים קשים אלה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות כדי להבהיר וגם להפריך דברים מסוימים שנאמרים על הברית הדו-מפלגתית שלנו ועל החשיבות שלה", אמר נתניהו.

הוא הוסיף, "אני לא יודע אם אתם יודעים זאת, אבל לפני שבוע או שבועיים, איראן פתחה בקמפיין באופן רשמי ביחד עם חיזבאללה, שתקף גם לגבי חמאס, החות'ים וכו', שהמדיניות הרשמית היא להפוך מעמדה אידאולוגית של הרס ישראל, לתכנית פרקטית לטווח הארוך כדי להרוס את המדינה. אנחנו חייבים לנצח. אין תחליף לניצחון".

"איך נשיג את הניצחון? זה לא מבטל את הצרכים האחרים; איך לטפל בחיזבאללה, איך לטפל באיראן ולמנוע ממנה להשיג נשק גרעיני, מה שיגרום לאיום להיות גדול פי מאה, איך למנוע מהמליציות לשגר טילים לישראל מתימן או בגדד, טילים מדויקים שיכולים לפגוע בחדר הזה, ממש עכשיו. איך נתמודד עם הדברים הללו? אלו שאלות גדולות, והן תלויות בתנאי אחד – צריך לנצח את אלו שהתחילו את התקיפה הנוראית הזו", אמר ראש הממשלה.

הוא הסביר למחוקקים: "איך עושים זאת? אחד הדברים שפתחנו איתם - בתמיכת הנשיא ביידן וההנהגה, זו תמיכה חשובה שאנחנו מעריכים מאוד – שמטרתנו היא להרוס את היכולות הצבאיות והשלטוניות של חמאס בעזה. חייבים להשמיד את חמאס, לא בתור רעיון. הנאציזם לא הושמד כרעיון במלחמת העולם השנייה, אבל נאצים לא שולטים בגרמניה. עדיין קיימים ניאו-נאצים, אבל המטרה היא להשמיד את הארגון. הדבר השני הוא לשחרר את החטופים. אלו הן מטרות שמתקיימות בו זמנית, כיוון שהפעולה המבצעית היא מה שיוצרת את הלחץ לשחרר את החטופים. שחררנו חצי, אנחנו מתכוונים לשחרר את כולם. הדבר השלישי הוא ליצור מצב בו עזה לא תהווה איום לישראל שוב. אלו הן המטרות".

המשלחת כללה את חברי הקונגרס: בראד שניידר, ג׳ים קוסטה, דבי לסקו, חואן ורגאס, ואלרי פושי, קתי מאנינג, מרילין סטריקלנד, נורמה טורס ודבי וסרמן שולץ, ובכירים נוספים מאייפאק.