אבירם
אבירםצילום: שבי קדם

באחד מהשבועות הראשונים והקשים למלחמה, בצל האזעקות הבלתי פוסקות במרכז, כשהאווירה קשה ומתוחה, הזמר והיוצר אבירם שלח הודעה קולית לאשתו.

בהודעה מבקש אבירם מאשתו "בואי נחפש את נקודות האור רק לשבוע הקרוב, את מה שיחזיק אותנו מעל המים". מהרגע היפה והרגיש הזה, בו אבירם מחזק את אשתו, נולד הרעיון לכתיבת השיר 'נקודות האור'.

"כולנו זקוקים כמו אוויר לנשימה לכמה 'נקודות של אור' שיחזקו אותנו ברגעי השבר, בתקופה המורכבת והכואבת בה אנו נמצאים", אומר אבירם, "אני מקווה ומתפלל שהשיר יגע בלבבות רבים, יחזק וינחם במעט, ויביא להרבה נקודות אור לכולנו".

'נקודות של אור' הוא הסינגל השני של אבירם, בהפקתו של אלמוג טבקה, והוא מבקש להקדיש לזכר רס"ן אמיר סקורי ז''ל.

אמיר, לוחם וקצין בסיירת מטכ"ל, היה מהכוחות הראשונים שהוקפצו להגיע לאזור הטבח הנורא ברעים. בדרך לשם, הכוח נתקל במארב מתוכנן של האויב שהתפתח לקרב ארוך וקשה. בהובלתו, הצוות חתר למגע ללא פחד, כשבמהלכו אמיר נהרג. אמיר היה בזמן חופשת לימודים בשבת של ה7.10, אך לא היסס ויצא לדרך בבוקר החג, עוד לפני הפקודה הרשמית.

אבירם הוא חבר ילדות של אחיו הגדול של אמיר – ליאור. הקשר המשפחתי שנרקם עם השנים, הפך את כולם לחברי נפש ולמשפחה של ממש. בן 31 בנופלו, אמיר הותיר אחריו אישה ושתי בנות קטנות. יהי זכרו ברוך.