דובר הבית הלבן ג'ון קירבי טוען כי התנהלותה של לשכת ראש הממשלה סביב ההצבעה במועצת הביטחון של האו"ם וביטול המשלחת הישראל לוושינגטון "תמוהה ומבלבלת".

בראיון לכאן חדשות אמר קירבי: "נראה לנו תמוה שלשכת ראש הממשלה, לפחות בימים האחרונים, מנסה לייצר מראית עין של מחלוקת של צריכה להתקיים באמת".

"כבר 40 שנה שראש הממשלה נתניהו והנשיא ביידן לא מסכימים בנושאים שונים. הם באים ממסורות פוליטיות שונות וזה דבר טבעי, אבל דבר אחד שהם מסכימים לגביו הוא חשיבות השמירה על ביטחון העם הישראלי", הוסיף.

בתגובה לטענה כי אי הטלת הווטו האמריקני במועצת הביטחון עודדה את חמאס להתקשח בעמדותיו אמר קירבי: "אני לא מקיים משא ומתן בפומבי, אבל לא היה שינוי במדיניות שלנו. אין שום שינוי במסרים שהעברו לחמאס. אנחנו יודעים שבישראל חגגו לא מזמן את פורים ואנחנו מבינים את משמעות החג הזה - להיאבק נגד איום ברצח עם. אנחנו גם מבינים שחמאס מהווה איום כזה כלפי ישראל, ונמשיך לתמוך בה".

עוד אמר כי הוא "לא יודע איך אפשר להסתכל על מה שקורה ולחשוב שאנחנו מפנים את עורפנו לישראל".

על ביידן אמר דובר הבית הלבן כי "הנשיא מחשיב את עצמו ציוני והחשיב את עצמו ציוני כל חייו. הוא מחויב מאוד לביטחונה והגנתה של ישראל ולהענקת הכלים שיבטיחו את ביטחונה והגנתה, והדבר הזה לא ישתנה".

בנוגע לפעולה אפשרית של ישראל ברפיח אמר קירבי: "אנחנו לא רוצים שישראל תעשה את הטעויות שאנחנו עשינו בסכסוכים דומים ב-20-25 השנה האחרונות. לכן אנחנו רוצים לנסות לקבוע תאריך חדש לפגישה עם המשלחת הישראלית בוושינגטון ולנהל איתה שיחה לגבי חלופות אפשריות שיאפשר להשמיד את חמאס ברפיח. אנחנו סבורים שמבצע קרקעי גדול יהיה אסון לא רק לפלסטינים אלא גם לישראלים".