עוז זהבי
עוז זהביצילום: שלומי לקאו, דין פרליס, עיצוב: נועם כהן

השחקן עוז זהבי שיחרר בעבר כמה שירים מקוריים, אך בשנים האחרונות הוא לקח מעט הפסקה והתמקד בקריירת המשחק שלו שבימים אלו כוללת שתי הצגות בקאמרי במקביל, צילומים לזגורי אימפריה והנחיה של תכנית הריאליטי פקין אקספרס.

היום הוא חוזר אל המוזיקה עם בלדת רוק שמשלבת את קולו, בליווי פסנתר שמלווה את השיר בתוספת גיטרה חשמלית ותופים שמעניקים ניחוח עוצמתי. את המילים כתבה שירלי בייטל נתיב ועל הלחן אחראי עוז זהבי בעצמו.

"ארמונות מחול" הוא סיפור בו בחור מתאר את ההסתייגויות שלו בתוך מערכת יחסים, מצד אחד הוא מראה כי הוא לא מצליח להכיל את האהבה מצד אהובתו, אך מצד שני האהבה שלו כלפיי אהובתו כל כך גדולה, והוא מנסה לשמור את האהבה במקומה ולא לתת לה להתפרק. נראה כי אותו בחור איבד בסופו של דבר את אהובתו, והוא תוהה האם הוא היה מתנהג אחרת, " ואם נוכל עכשיו לחזור בזמן, האם אגן עליה ואהיה מוגן".

השיר "ארמונות מחול" נכתב אמנם לפני 10 שנים, אך זהבי משחרר את השיר דווקא בתקופה הזו מתוך קריאה להחזרת החטופים. מבחינתו של זהבי, מילות השיר מתארות את תקופת המלחמה בה אנו נמצאים, הוא מתייחס לאהובים שנשארו מאחור שאי אפשר לשחררם.

את הקליפ ביים וערך נעם כהן, שהוא ניצול מסיבת "הנובה", וזוהי הייתה בחירתו האישית של עוז לעבוד עמו על הקליפ מתוך הרצון לעורר את המודעות למצב הנוכחי. בקליפ אנו יכולים לראות את עוז צועד על שפת הים, בפניו מורגשים הזעקה הכואבת והגעגוע, שהם סימן לקריאתו הנוקבת לשובם של החטופים הביתה.

"כשחקן שבעיקר מבצע את היצירה של אחרים, המוסיקה היא הדרך שלי לבטא את האומן היוצר שבי", אומר זהבי, "בלי סיסמאות ובלי הכרזות אקווה שהקהל יזדהה עם כוונותיי. השיר מוקדש לחטופים ולמשפחותיהם וכן לכל מי שאיבד את אהבתו וישן בלעדיה".