"יידישע ביט"
"יידישע ביט"תמונת יח"צ בפרונט, עיצוב עטיפה: זעירא

המוזיקאי והקלידן יוחנן אורי משיק פרויקט ראשון מסוגו, בו הוא אסף להיטי עבר בשפת היידיש, ועיבד אותם מחדש בהפקה אלקטרונית עכשווית.

"יידישע ביט" אותו מגדיר יוחנן כחלום ישן, לשזור את שירי היידיש המרגשים, לביטים אלקטרוניים עוצמתיים, ולהתבטא איתם במקסימום. קרם עור וגידים בתקופה האחרונה, כשאליו מצטרפים הפעם זמרי החתונות מארה"ב, לצד זמרים מישראל, שהצטרפו ליוזמה המיוחדת. חידוש שירי העבר, בניחוח עכשווי על גבול העתידני.

יונתן שינפלד משחרר סינגל מרגש ואקטואלי בשם "מציאות אחרת", אותו כתב והלחין מתוך רגשות מעורבים של געגוע, כאב, ובעיקר אחדות שעוטפת אותנו בתקופה הקשה שעוברת עלינו.

השיר "מציאות אחרת" נולד מתוך תקופה מורכבת שעבר שינפלד. בחודשים האחרונים, במהלך שירותו במילואים כחזן צבאי נחשף לרגעים קשים של אובדן וכאב, אך גם לרגעי אחדות מרגשים וחיזוק הדדי. רגעים אלו עוררו בו תקווה עמוקה למציאות טובה יותר, אותה הוא מבטא בשיר דרך מילים ולחן מרגשים.

לקראת חודש ניסן, חודש הגאולה, משחרר הזמר החבד"י אהרון סיטבון, סינגל חדש ומרגש אותו הלחין בהשפעת התקופה המורכבת בה אנו נמצאים "אב הרחמן", למלאכת העיבוד וההפקה המוזיקלית, רתם סיטבון את הצמד אלי קליין ואיצי ברי.

"את השיר חיברתי בהשפעת התקופה, בימים שבהם החיילים הטובים ביותר בעולם נלחמים בגבורה על הגנת עמינו, יש ניסים מידי יום ב"ה. אבל בגלל הלחץ הבינלאומי קשה להגיע עד הסוף. אנחנו כבשה אחת בין שבעים זאבים, יש לנו רועה שרואה, מגן ושומר עלינו כבר אלפי שנים. ולכן אנחנו עדיין כאן, ונישאר כאן".

"לא שכחת אותנו ולא עזבת אותנו כי בנו בחרת מכל העמים" עכשיו רק תגאל אותנו, כי אין פתרון אחר... חייבים את משיח בן דוד! בניסן ניגאל, אז אנא שבניסן הזה נזכה לאכול מן הפסחים ומן הזבחים בבית המקדש".

שי זוהר, מצרפת במקור, מוציא סינגל חדש ומרגש בשם "משה" אותו הלחין המוזיקאי אלחנן אלחדד.

השיר, המבוסס על דברי חז"ל במסכת ראש השנה, מדבר על הצורך להישען על הקב"ה. "'וכי ידיו של משה עושות מלחמה או שוברות מלחמה? אלא לומר לך: כל זמן שהיו ישראל מסתכלין כלפי מעלה ומשעבדין את לבם לאביהם שבשמים, היו מתגברים'", אומר זוהר. "המסר הזה כל כך רלוונטי לימים אלה, ואני מקווה שהשיר ייתן לאנשים כוח ותקווה".

בתקופה זו של מלחמה וכאב, יעקב קובלן מביא לנו אור של תקווה דרך המוזיקה. השיר החדש "וקיבצתי אתכם", בלחנו ובביצועו של קובלן, מבוסס על מילותיו של הנביא יחזקאל, ומבטא את הכמיהה לגאולה ולאחדות. השיר, עובד והופק מוזיקלית בידי יונתן בלוי.

אבי לב יוצא בסינגל-קליפ בכורה לכבוד שבת קודש הנקרא "ההבטחה", שיר מלא רגש ורוגע המלווה בקליפ המספר וממחיש כיצד היהודים עובדים קשה בימות השבוע ומחכים בקוצר רוח לבואה של השבת - שבת מנוחה, ממנה מתברכים כל הימים מתוך שמחה.