הצהרה סמוך לנחלצילום: דוברות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' והשרה להגנת הסביבה עידית סילמן, האמונה על רשות הטבע והגנים הלאומיים, הגיעו היום (ראשון) לאתר עוג'ה בבקעת הירדן והכריזו על השקעה חסרת תקדים באתר והסדרתו.

בהצהרה השתתפו בנוסף ראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייאני, נציגי המנהל האזרחי ונציגי התיישבות נוספים.

ההכרזה מגיעה כתשובה ציונית לפיגוע שהתרחש בשבוע שעבר בבקעת הירדן בו נפצעו יהודים מירי מחבל שנתפס הבוקר.

סמוטריץ' אמר כי "התשובה לטרור תמיד מתחלקת לשתיים. מלחמה בטרור וזה הצבא עושה ויעשה והבוקר תפשו את המחבל. הרגל השניה זה לחזק את ההתיישבות. אנחנו משקיעים הרבה מאד בבקעת הירדן בסקרים, בהכרזות, בהגדלת תחומי שיפוט, בתכניות מיתאר וכן, גם בהסדרה של שמורות טבע ומקורות מים. זה מעביר את המסר היטב לאויבים שלנו. ניתן את התקציבים שצריך ויחד עם כלל הגורמים אני מקווה שבזמן לא ארוך נוכל לפתח בצורה משמעותית ונביא לכאן המוני מטיילים שיתחברו למקום דרך הרגליים, יהנו ממנו וישמרו עליו".

סילמן הוסיפה: "בקעת הירדן היא 'קיר המגן המזרחי' של מדינת ישראל, היא איננה החצר האחורית לא בטחונית ולא סביבתית. נסדיר, נרחיב את השמורה ונעודד את עם ישראל להגיע לכאן. הטרור מבקש לרצוח ולבנות בניה לא חוקית כדי לפגוע באחיזה שלנו בארץ ישראל בכלל ופגיעה במורשת ובטבע בפרט. תשובתנו היא הכרעה וניצחון בשדה הקרב וקביעת עובדות בשטח הלכה למעשה בהתיישבות - בנייה, הסדרה, שיקום ופיתוח. אלו שניסו להרתיע אותנו ולזרוע פחד יראו שאהבת החיים שלנו ואהבת הארץ תנצח את תאוות הטרור וההרג. אני מבקשת לשבח את כוחות הביטחון על לכידתו של בן העוולה שביצע את הפיגוע ממש לא רחוק מכאן".

חבר ועדת חוץ ובטחון ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) מסר: "נחל ייטב הוא אחד המקומות היפים ביותר בארץ ישראל שלצערי לא כל כך מתויר היום, אני רוצה להודות לשר האוצר והשר במשרד הביטחון בצלאל סומטריץ ולשרה סילמן על ההרתמות וההשקעה הגדולה במקום הזה, בע"ה המחבלים שרוצים לגרש אותנו מפה עוד יראו בשמורת הטבע היפיפיה הזו מאות אלפי מבקרים בשנה, והמחבל הארור שביצע את הפיגוע ביום חמישי ונתפס היום ישמע על הפריחה היהודית הגדולה באזור- שנולדה בעקבות הפיגוע שלו".

אלחייאני הוסיף: "אנחנו במאבק קיומי, אני רוצה לומר למי שרצה לפגוע בנו אנחנו כאן, האויבים שלנו רוצים לערער את שגרת החיים אנחנו נוסיף חיים, אני רוצה להודות לשר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, לשרה להגנת הסביבה עידית סילמן וח"כ צבי סוכות שהגיעו הבוקר לבקעת הירדן, לשמורת העוג'ה כדי לבשר לנו ולכולם נוסיף כאן חיים נפתח את שמורת העוג'ה ונחל ייט"ב זו התשובה שלנו".