שיר אחד
שיר אחדבאדיבות כאן 11

כבר שבע שנים שהפודקאסט "שיר אחד" הוא אחד ההסכתים הכי פופולאריים בישראל.

היום מתפרסם כי אחרי שצבר למעלה מ-10 מיליון האזנות לפרקים וזכה שלוש פעמים ברציפות בתואר פודקאסט התרבות של השנה - "שיר אחד" יגיע בקרוב לטלוויזיה.

את תכנית הטלוויזיה החדשה, שתקרא כמובן גם היא 'שיר אחד' ותשודר ב'כאן 11' כבר בשבוע הבא, יצרו עורכי ומגישי הפודקאסט מאיה קוסובר וניר גורלי, וביים אותה הבמאי אבידע ליבני שחתום כבר על כמה יצירות דומות וביניהם "האלבומים" ו"אריק איינשטיין - שיר אהבה סטנדרטי".

התכנית תכלול עשרה פרקים, כשבכל פרק ייחשף שיר אחד ואתו הסיפורים שהביאו אותו לעולם. היוצרים המבצעים ומי שביניהם יחשפו את הדרך שעברו מההשראה ועד הלב שלנו. שיריהם מספרים את סיפורם של שירים ישראלים אהובים, ועל הדרך גם את סיפור החיים שלנו כאן.

מה נתן ליהלי סובול את ההשראה לכתוב את "כל החבר'ה"? "מי הקאובוי שנתן השראה לשיר "אף אחת" של מירי מסיקה?" איך הפכו המילים הקודרות שכתב חנוך לוין ב"חיה לי מיום ליום" לשיר העצמה נשי בביצועה של ריטה? איך נשמע הביצוע המקורי והגנוז לשיר "זן נדיר" לפני שהפך להמנון בפיה של קורין אלאל? ומי ביקש מבועז שרעבי שישיר שיר עם המילה "לתת"?

יוצרי התכנית מבטיחים כי כל השאלות האלו ועוד אחרות יענו בגירסה הטלוויזיונית של "שיר אחד", שתייצר מימד נוסף ותצבע את הקולות והסיפור בארכיונים, קטעי אנימציה שיוצרו במיוחד עבור הפרקים ובביצוע מיוחד של השיר בסיומו של כל פרק.