הבית של סיוני
הבית של סיוניצילום: בית ברל

איך נספר לילדים שסיון איננה? תערוכה חדשה,"הבית של סיוני" לבית ברל, הממחישה את הזוועה, האימה, הדם והמאבק, שבסופם הגיע הרצח הברוטלי, באמצעות תמונות מזירת הטבח בכפר עזה. תיפתח מחר במכללת בית ברל.

שמעון וענתי אלקבץ, (הוא מפקד תחנת גלי צה"ל בעבר, והיא פסיכותרפיסטית), מכרו לפני מספר שנים את ביתם היפה באשדוד ועברו לגן העדן החדש שמצאו בכפר עזה.

הם לא שיערו שדווקא שם תתרחש הטרגדיה האיומה של המדינה, בה איבדו את בתם האהובה סיון שנרצחה בשכונת הדור הצעיר לצד בן זוגה, נאור חסידים.

בשיתוף ד"ר חנה חימי וד"ר מיכה קטן מהמכללה האקדמית בית ברל, הביאה ענתי את התערוכה לבית ברל כשבשלישי הקרוב, 2.4, בשעה 13:30 יתקיימו מעגלי שיח עם היוצרת ענת אלקבץ יחד עם ענתי, תוך סיפורה הטרגי של סיון - אנו מוזמנים לשאול את השאלות: מהו אדם? מהו העולם? מהם החיים? ומהו המוות?

בתערוכה, היא שואלת 'כיצד לספר לילדים במשפחה, שסיון מתה?' ובשאלה זו היא נוגעת באמצעות עבודותיה - בוחנת את גבולות השפה ונותנת ביטוי לחור הנפשי והחוויה הקטסטרופלית. חוויה אשר מותירה את כולנו עם תודעה ריקה, שבה הנוראיות של האירוע לא יכולה להיות מיוצגת באמצעות השפה או מערכות סימבוליות אחרות. להתבוננות בעבודותיה יש מערכת משמעויות, לשאלת פשר החיים שלנו וכיצד האירועים של השביעי באוקטובר הפכו אותנו לחי מת בזמן הזה".

התערוכה תהיה פתוחה לציבור הרחב בימים א'-ה' בשעות 10:00-16:00. הכניסה חינמית והיא תשאר פתוחה עד 09.05.2024.