אבו מאזן ויחיא סינוואר
אבו מאזן ויחיא סינווארצילום: פלאש 90

גורם בכיר ב"משרד הפנים" ברצועת עזה המנוהל בידי חמאס טען, כי ביום שבת "כוח ביטחוני חשוד" נכנס לרצועת עזה במשאיות הסהר האדום המצרי וזאת בתיאום עם "הכיבוש הישראלי".

ערוץ אל-ג’זירה מדווח, כי גורם זה טען כי ראש מנגנון המודיעין הכללי הפלסטיני האלוף מאג’ד פרג’ פיקד על הכוח הביטחוני כשהוא מוליך שולל את הארגונים והשבטים הפלסטיניים.

לדבריו, כוחות משרד הפנים (של חמאס) תפסו שישה פעילים של הכוח הביטחוני "החשוד" והם ממשיכים לבצע מעצרים, וכי המצרים הודיעו לרשות המעברים שאין בידם מידע כלשהו לגבי הגורמים שקיבלו את הסיוע שהועבר ע"י המשאיות שהגיעו ממצרים.

הוא הדגיש בעניין זה, כי חדר המבצעים המשותף של הארגונים הפלסטיניים הורה "לטפל" בכל כוח ביטחוני שייכנס לרצועת עזה שלא באישור חמאס.

מנגד, גורם פלסטיני רשמי ברמאללה מסר, כי אין אמת בהודעה שדווחה בשם "משרד הפנים של חמאס" בנוגע להכנסת סיוע לרצועת עזה.

לדברי גורם זה, הרשות הפלסטינית "תמשיך לסייע ככל שנדרש לתושבי רצועת עזה והיא לא תיגרר אחר קמפיינים תקשורתיים חסרי אחריות המכסים על הסבל של העם הפלסטיני ברצועת עזה".

"אנו אומרים לשופרות של חמאס ומי שמפיץ את מסריהם, כי הסבל של עמנו, דמו הנשפך וההרס הכולל של הרצועה גדולים יותר מכל הטפת חסד ומכל התוכניות המפלגתיות הצרות", ציין הגורם מטעם הרשות הפלסטינית.

הרשות הפלסטינית דורשת לקבל לידיה את ניהול רצועת עזה ושילובה מחדש בשלטון המנוהל מרמאללה, ואילו חמאס דבקה בדרישתה לאפשר החזרת המצב לקדמותו כלומר ממשל מקומי בשליטה מלאה של חמאס.