ד"ר מיכאל תורג'מן, אביו של אבידן הי"ד שנרצח בשבעה לאוקטובר, השתתף באירוע ה-Medex בפריז של משרד העלייה והקליטה, משרד הבריאות, ארגון "נפש בנפש" והסוכנות היהודית. בראיון לערוץ 7 הוא מספר על אתגר עידוד העלייה בימים אלה.

השליחים שהגיעו מישראל, מספר ד"ר תורג'מן, עוסקים בהסדרת קליטתם של אנשי צוות רפואה המעוניינים לעלות לישראל במוסדות הרפואה הישראליים. הוא עצמו הגיע כנציג של קופת חולים כללית וכמוהו אחרים הגיעו כנציגי מסגרות רפואיות ישראליות אחרות.

על המניעים המרכזיים שגורמים לרבים לרצות לעלות לישראל בתקופה זו, מפרט ד"ר תורג'מן: "גם ציונות, גם אנטישמיות, גם העובדה שהם מתפרנסים בצורה מכובדת בארץ כרופאים. שלוש הסיבות האלה הן העיקריות", הוא אומר ומציין את תחושת הדאגה האישית שלו לאותם יהודים בחיים בפריז אל מול האנטישמיות הגוברת. "אתמול הייתי בבית הכנסת ואין בחוץ שום סימן, שום מגן דוד, רק מצלמות. זה נראה לי קצת מאיים", הוא מספר.

מאז נפל בנו התבקש ד"ר תורג'מן על ידי משרד החוץ לצאת למסע הסברה ברחבי העולם, "רצינו שאנשים יבינו שמאחורי המספרים יש שמות ואנשים, ובנוסף, להסביר לאנשים שהאיום הזה הוא בינלאומי ומה שקרה לנו יכול לקרות בכל מקום. יצא לי לדבר בפרלמנט האירופאי, נתתי לראש ממשלת בלגיה תמונה של הבן שלי ואמרתי לו שאם לא תתארגנו להילחם נגד הפונדמנטליזם האיסלאמי תמצאו את עצמכם מלווים קרובים בבתי עלמין".

"הוזמנו גם על ידי הנשיא מקרון לטקס מאוד מכובד שהתקיים כאן עם הרבה רגישות ואמפתיה. הפעם באתי קצת יותר מוקדם, גם כדי להיות בהשקת הספר שנכתב על ידי ניצולת ה'נובה', ספר שבו מוזכר גם אבידן, והגשנו תלונה ביחידה ללוחמה בטרור בצרפת", מספר תורג'מן ומתאר ליווי ותמיכה שקיבלה המשלחת באופן שהפתיע גם אותם, ומנגד, הוא אומר "חוץ משר הקליטה שפגשתי היום, עוד לא בא אלינו אף נציג מנבחרי הציבור של המדינה שלנו וזה די מאכזב. דואגים לנו במדינה שעזבנו לפני 26 שנה ובמדינה שבה בחרנו לחיות שוכחים קצת את נופלי השבעה באוקטובר כי הכול בקדמת הבמה מתמקד בחטופים ובחיילים, אבל הבן שלי הגן בגופו ללא נשק על המדינה כדי שהמחבלים לא ייכנסו עמוק יותר".

על סיכויי מאבק ההסברה אומר תורג'מן כי יש מעטים התומכים בישראל לחלוטין ומעטים מכחישי שואה, אך באמצע נמצא הרוב שאתו חייבים לדבר ללא הרף. "הסברה זה משהו שצריך לעשות כל הזמן, כי האחרון שמדבר הוא הצודק".