השר שלמה קרעי
השר שלמה קרעיצילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי ומנכ"לית משרדו, עו"ד עינבל משש, נפגשו אתמול (שני) עם עשרות ראשי רשויות ביהודה ושומרון ונציגי מועצת יש"ע והציגו תוכנית מקיפה להגברת הקליטה הסלולרית ביהודה ושומרון בתקציב של 50 מיליון שקלים.

התוכנית תאפשר, בשלב הראשון, הקמת אתרי סלולר ב-20 נקודות שנבחרו על ידי המנהל האזרחי ומופו כדחופות ומהירות לביצוע. בהמשך צפויים לקום עוד עשרות אתרי סלולר ברחבי יהודה והשומרון, בתיאום עם ראשי הרשויות ובהתאם לצורך.

לאחרונה, נכנסו לתוקף צווי עיצומים עליהם חתם אלוף פיקוד המרכז במסגרתם יחידת קמ"ט תקשורת במנהל האזרחי תוכל לאכוף את הכיסוי והקליטה הסלולרית ביהודה ושומרון שיעמדו על 95% כמו בשאר בארץ.

שיפור הכיסוי והקליטה הסלולרית לצד אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ הם מהיעדים המרכזיים בתכנית העבודה של משרד התקשורת. כיסוי וקליטה סלולריים מסייעים בהגברת הביטחון האישי, בייחוד בתקופה הזאת, תוך שיפור איכות החיים ורווחת התושבים, והם נמצאים בראש סדרי העדיפויות.

דודו כהן, קמ"ט תקשורת במנהל האזרחי, מיפה כ-70 נקודות הדרושות לכיסוי השטח כולו, מתוכן כ-20 נקודות קריטיות לפעימה הראשונה להצבת אנטנות סלולר באופן מיידי, בדגש על נתיבי תנועה שבהן התקשורת הסלולרית הינה צורך בטחוני.

"אנחנו מצילים חיים. אין זמן לחכות. עם הפעימה הראשונה של 20 אתרים באופן מיידי ועם צו העיצומים שנכנס לתוקף, נצליח לשפר משמעותית ובאופן היסטורי את הקליטה ביהודה ושומרון כפי שאנחנו מקדמים בארץ כולה. אני מודה לראש הממשלה נתניהו על קידום המהלך וההכרה בו כצורך בטחוני. אני מודה לחבריי ראשי הרשויות שנכחו היום במפגש על שיתוף הפעולה הפורה בהווה ובעתיד בעזרת השם", אמר השר קרעי.

עו"ד משש הוסיפה כי "העדר הכיסוי הסלולרי ביהודה ושומרון מסכן חיי אדם. המשרד פועל לשיפור הכיסוי והקליטה באמצעים שונים בהתאם למדיניות השר".