הפגנה בקפלן עם משפחות החטופים
הפגנה בקפלן עם משפחות החטופיםצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ירדן פיבקו, שאביה איציק גלרנטר בן ה-56 נחטף לעזה ונמצא בשבי חמאס, זועמת על הניסיון לערב את מחאת קפלן בזעקה האמיתית של משפחות החטופים.

"אנשי מחאת קפלן הם לא משפחות החטופים, גם אם מתוך משפחות החטופים יש מי שחושב, תמך או ראה לנכון במחאת קפלן עד שישה באוקטובר, זה לא אומר. מחאת קפלן היא לא מחאת משפחות החטופים. ועם כל הכבוד למחאת קפלן, אני חושבת שאסור שעל סדר היום ייכנסו לתוך המחאה או הרצון או המעשים שעושים משפחות חטופים כדי להחזיר את היקרים להם, ייכנסו עוד נושאים כמו מחאת קפלן שהייתה פה גם לפני. לא למדנו שום דבר?", תהתה פיבקו בראיון ל-103FM.

"זה מזיק, אני רואה את האנשים סביבנו", זעקה. "אני רואה את מי שמקבל את האינפורמציה הזו על ידי התקשורת, אני רואה מה זה גורם לאנשים לחשוב. שבסוף מפעילות של 12 שעות של 140 משפחות שחושבות ועובדות, לא ישנות ולא אוכלות כבר חצי שנה, בסוף מה שיוצא זה ציטוט משפחות חטופים לראש הממשלה נתניהו - 'נרדוף אותך'. לא הבנתי איך זה קשור ואיך דוחפים את חוק הגיוס".

פיבקו המשיכה והבהירה כי "זה בסדר שהם רוצים להפעיל לחץ על ראש הממשלה, יש דרכים להפעיל לחץ על ראש הממשלה שהן לא חוסמות כבישים ולא מפריעות לאנשים בחיים. במשפחות החטופים יש כל כך הרבה עשייה".

"זכותה של כל משפחה, של כל אזרח, להתמודד עם הדבר הזה כמו שהוא רואה לנכון, מכבדת את כולם, אבל אני חושבת שיש פה ניצול וקצת השתלטות של גורמים אחרים שבכלל לא קשורים לחטופים, שמנצלים את כאבן של משפחות החטופים והמחאה הזו", סיכמה.

חגי לובר התייצב מול המוחים נגד הממשלהצילום: יחזקאל לנג