ישיבת 'בני רחל' הנמצאת במתחם קבר רחל אמנו שבבית לחם, הוציאה השבוע לרגל המצב, מחרוזת ניגוני תפילה והודיה, בהשתתפות משה חבושה ומרדכי יצהר בוימל, יחד עם להקת 'זמרת הארץ'.

"כל הפרויקט התחיל עוד הרבה לפני המלחמה. הקליפ בכלל היה מתוכנן לצאת מיד אחרי שמחת תורה, לכבוד ההילולא של רחל אמנו בי"א בחשוון. אך עם פרוץ המלחמה נאלצנו להפסיק את העבודה, מאחר ורוב העוסקים במלאכה גויסו למערכה, חלקם מגויסים עד היום", מספר חיים, מנהל מדרשת בני רחל ויוזם הקליפ, בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, "לאחרונה הרגשנו שהגיע העת לשתף את הציבור במחרוזת הייחודית. אמנם ההחלטה לא הייתה לנו פשוטה, המלחמה עדיין נמשכת בחזיתות השונות וחיילינו לוחמים בעוז ובמסירות, ועדיין יש אחים ואחיות שלנו חטופים בעזה. הלב קרוע ונדמה שהדרך עוד ארוכה".

הוא מוסיף כי "דווקא בימים מורכבים אלו אנו מבקשים לשאוב כוח מדמותה של רחל אמנו. באופן נדיר ויוצא דופן, זכינו שהצילומים לקליפ התקיימו בתוך הציון של קבר רחל, ועל גג המבנה, ליד הכיפה העתיקה המפורסמת, וכן במתחם ובמרחבים שסביב הציון. רחל 'המבכה על בניה' מסמלת עבורנו את הקשיים והדמעות, אך גם את התקווה והתפילות".

"המחרוזת משלבת שירים של תפילה והודיה, כי אנו רוצים לחזק את עצמנו יחד עם כל העם הנפלא שלנו, שכמו שעד עכשיו מלווים אותנו אין ספור ניסים גלויים, אנו בטוחים ומאמינים שבזכות רחל אמנו נזכה לראות בקרוב בניצחון ישראל ובחזרת כל החטופים ושבו בנים לגבולם", הוא מסכם.