עדן גולן עם הנשיא הרצוג ורעיתו מיכל
עדן גולן עם הנשיא הרצוג ורעיתו מיכלצילום: חיים צח / לע"מ

עדן גולן שתייצג את ישראל באירוויזיון 2024 שייערך בעוד כחודש במאלמו, שוודיה, הגיעה יחד עם המשלחת הישראלית לבית הנשיא בירושלים כדי לקבל את ברכתו.

גולן בת ה-20, ניצחה בתחרות הכוכב הבא. היא תייצג את מדינת ישראל עם השיר 'הוריקן' שנכתב על ידי קרן פלס ואבי אוחיון.

עוד נכחו במפגש שרון דריקס, ראש המשלחת הישראלית מטעם כאן תאגיד השידור הישראלי והבמאי והמפיק האחראי של המשלחת הישראלית, יואב צפיר.

הרצוג פנה אליה ואמר: "היו מי שהטילו ספק למה הנשיא מתערב בהופעה של מדינת ישראל מעל במת האירוויזיון. אני שב וחוזר על עמדתי, בכל זירה שישראל צריכה להיות היא תהיה! היא חייבת להשמיע את קולה בגאון, ובמיוחד כשיש לה קול כל כך יפה. אל לנו להתבייש מלהראות את העוצמות הרוחניות והתרבותיות שלנו; ולכן, מי שיודע - יודע למה ועד כמה הייתי מעורב. אני שמח מאוד שתהיי שם על הבמה ובטוח שתופיעי נהדר כי את זמרת נהדרת, כי יש צוות נהדר וכי אנחנו מאמינים בך".

הנשיא הוסיף ואמר: "האמנתי מהרגע הראשון, ואני מתעקש על כך שישראל צריכה להיות נוכחת בכל זירה בעולם! יש כוחות נוראים שמנסים להדיר אותנו מכל מקום, במיוחד בעולמות הרוח והתרבות. יש לישראל עוצמות רוחניות ותרבויות אדירות, ויש לנו זמרות וזמרים נפלאים. קולה של עדן יהדהד מקצה העולם ועד קצהו. אני בטוח ביכולות שלה ושמח שהיא תניף את דגל ישראל בגאווה, כי ככה צריך לעשות בכל מקום בעולם".

גולן שיתפה את הנשיא בהתרגשות ובתחושות לקראת האירוויזיון ואמרה: "יש לנו עם באמת אחד ויחיד, אני מרגישה תמיכה עצומה מכולם, וחום שנותן לי את הכוח הזה - לזוז ולהמשיך, וזה מדהים שאנחנו כמו משפחה אחת גדולה, ואנחנו פה בשביל אחד השני. אנחנו פה ונשאר פה תמיד. אני מרגישה כבוד עצום שיש לי את הזכות הזאת, לעמוד שם על הבמה עם הקול שלי, ולהראות לכולם מי אנחנו ואת העם היפה שלנו".

רעיית הנשיא מיכל הרצוג הוסיפה בדבר החשיבות של השתתפות ישראל בתחרות דווקא השנה ואמרה: "חשוב כל כך במיוחד בימים האלו שישראל תהיה על כל במה עולמית. בין אם זה בספורט, בתרבות, באומנות - בכל מקום אנחנו חייבים שהקול הישראלי, ובמיוחד כשהוא קול מצוין, ישמע בקול רם מעל כל במה. למרות שאנחנו יודעים שזה לא יהיה קל, אנחנו סומכים עלייך עדן ואנחנו מגבים אותך. אני בטוחה שאת באמת תרגישי את הרוח הגבית של כולנו איתך".

הרצוג איחל לעדן בהצלחה ואמר: "כשאת תעלי על הבמה כולנו נהיה איתך, כל העם יהיה איתך, כל העולם היהודי, כל אוהבי ישראל, כולם יהיו איתך".

יואב צפיר שיתף על התחושות וההכנות של המשלחת ובסוף דבריו הודה לנשיא על עשייתו הרבה בנידון: "אנחנו באמת רוצים להודות לך. אנחנו כולנו יודעים איזה תלאות עברנו עם השיר השנה. זו שנה שעוד לא הייתה, ואני אישית יודע על המעורבות שלך. אני באמת חושב שהמהלך שהובלת היה מאוד נכון, כי זה מדרון חלקלק. ישראל חייבת להשתתף באירוויזיון, ואם היא לא משתתפת באירוויזיון אז לך תדע, אולי גם לא היינו באולימפיאדה, אולי גם לא היינו ביורו. באמת המון תודה לך".