ידידיה טלפי מפונה לבית חוליםצילום: ללא קרדיט

שמונה ערבים תקפו היום (שלישי) את ידידיה טליה - רועה צאן יהודי מחוות טליה בהר חברון הסמוכה לישוב יתיר.

התוקפים הערבים יידו לעברו אבנים, שאחת מהן פגעה בראשו ואחרת בכתפו. טליה הספיק להזעיק למקום את כוחות הביטחון תוך שהוא מגן על גופו ומנסה לשמור על עדר הצאן. הכוחות שהגיעו למקום הצליחו לעצור ארבעה מהתוקפים.

חובשים צבאיים מכוח ההגמ"ר שהוזעקו לשטח העניקו לטליה טיפול רפואי ראשוני בשטח, והוא פונה בתאג"ד לבית החולים במצב בינוני.

בהר חברון אומרים כי "התקיפה האלימה בשטחי המרעה מגיעה בזמן שבצלאל, אחיו של ידידיה שמנהל את החווה, משרת מפרוץ המלחמה כמ"פ בגדוד ההגמ"ר בחטיבת יהודה. הערבים שהבחינו ככל הנראה בדבר ניצלו את היעדרו לתקיפת הרועה".

לדבריו של טליה, "חלק מהתוקפים הערבים אף עבדו עד פרוץ המלחמה בישוב בית יתיר הסמוך - דבר שממחיש את הסכנה בהכנסת פועלים ערבים לישובים".

בטבח ב-7 באוקטובר שהתרחש בעוטף עזה, ניסה בצלאל טליה לחלץ את אמו מרסל מייסדת החווה שהלכה לבקר את נכדיה בקיבוץ עין השלושה ונקלעה להתקפת המחבלים על הקיבוץ. מיד עם שיחת הטלפון הראשונה שקיבל מאמו יצא טליה לכיוון העוטף, אולם כשהגיע זה כבר היה מאוחר מדי. אמו נמצאה ירויה על אחד משבילי הקיבוץ.

בחוות טליה מסרו בתגובה: "פורעים ערבים מהכפר הסמוך ניסו היום שוב לערער את אחיזתנו בחבל הארץ הזה, ותקפו באבנים את ידידיה שרעה את עדר הצאן של החווה בשטחי המרעה. אבל שום התקפות טרור - אלימות ככל שיהיו לא ירפו את מאבקנו לשמירת אדמות המולדת בידיים יהודיות. אנו רק נצא מחוזקים יותר מהאירוע, והחווה בעז"ה רק תפרח ותגדל", אמרו בחווה.