לוחמים בגבול הצפון
לוחמים בגבול הצפוןצילום: דובר צה"ל

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ג') את הארכת תקנות מס רכוש קרן פיצויים עבור החודשים ינואר - פברואר.

בנוסף אישרה הוועדה את ההודעת שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בדבר יישובי ספר המעניקות פיצויים לעסקים בהתאם לפירוט הבא: יישובי קו העימות, יישובי קו עימות שפונו אשר יהיו זכאים לפיצוי מלא בגין החודשים ינואר - פברואר במסלול מחזורים או במסלול האדום.

לגבי יישובי קו עימות שלא פונו, יישובים אלו זכאים לפיצוי מלא בגין החודשים ינואר - פברואר במסלול מחזורים.

בנוסף, עסקים ביישובים: יאנוח ג'ת, כיסרע סמייא ובית ג'ן - יהיו זכאים למענק עבור החודשים ינואר - פברואר במסגרת מסלול הוצאות מזכות.

כלל העסקים ביישובי רמת הגולן צפון ודרום יהיו זכאים לפיצוי מלא עבור החודשים ינואר-פברואר בענפיי התיירות והחקלאות במסגרת המסלול האדום.

בנוסף, יתר העסקים (שאינם עסקי תיירות או חקלאות) ביישובים אלו יהיו זכאים למענק במסגרת מסלול הוצאות מזכות.

סמוטריץ' מסר: "בשעה טובה אושרו שורה של צעדים שאנחנו מקדמים למען העסקים בצפון ותושבי הצפון. אנשי המקצוע במשרדי וברשות המיסים עמלים על התקנות והפיצויים האלו לקו עימות צפון, ליישובים שהתווספו, לענף התיירות בצפון, ולמפונים שפונו מביתם בצפון שזכאים למסלול אדום".

הוא הוסיף, "המחויבות שלנו כמדינה זה לשנות את המציאות הביטחונית בצפון ולאפשר לתושבים לחזור לחיים נורמלים ולהסיר את החשש הביטחוני. כשר האוצר אנחנו עושים הכל כדי שקו הביצורים השני, האזרחי, יעמוד ומדינת ישראל תעניק את הגיבוי לסקטורים השונים בכל הארץ כדי לשמר עורף איתן ואורך נשימה עד הניצחון".

מנכ"ל משרד האוצר שלומי הייזלר הוסיף: "אנחנו ממשיכים את מצווה הפיצויים לעסקים בצפון וברמת הגולן מתוך הבנה ברורה שיש לסייע לעסקים באזורים אלה, המהווים מנוע צמיחה מרכז לכלכלה הישראלית ככלל ולאזור הצפון בפרט, זאת על מנת להקל על העסקים לעבור את התקופה המורכבת בה קיימות מגבלות שונות עקב המצב הביטחוני. אני מבקש להודות לעובדות ועובדי משרד האוצר ורשות המסים על עבודתם המקצועית והמאומצת על מנת לאשר את המתווה".