משתתפי הנבחרת
משתתפי הנבחרתצילום: אבישי בדולח

לא מוותרים. שנתיים עברו מאז עשתה נבחרת הריצה של ארגון 'שלוה' היסטוריה כשיצאה להשתתף במרתון ניו-יורק, לראשונה אי פעם בתולדות הספורט הישראלי. לא פחות מ-65 רצות ורצים רצו את מקצה המרתון המלא לאורך 42.2 ק"מ, כאשר מטרת הרצים הייתה גיוס תרומות עבור ילדי ארגון 'שלוה' ובני משפחותיהם.

שנתיים עברו ובקרוב ישובו חברי נבחרת הריצה של הארגון שהוקם בירושלים, למרתון ניו-יורק היוקרתי במטרה לעשות זאת ולקחת בו חלק, רק שהפעם יהיה זה בכמות הרבה יותר גדולה וכשהם מייצגים את העם והמדינה בתחרות הספורטיבית היוקרתית שבארה"ב.

למעשה, נבחרת הריצה של ארגון שלוה, שהיא כאמור הנבחרת הראשונה והיחידה שיוצאת מישראל למרתון היוקרתי ביותר בעולם - מרתון ניו יורק, הייתה אמורה לקחת חלק גם במרתון ניו-יורק אשתקד, במהלך חודש נובמבר האחרון. לצערה, אירועי השבעה באוקטובר ומלחמת 'חרבות ברזל' מנעו מ-120 הרצות והרצים לטוס לתחרות היוקרתית, אך אלה לא אמרו נואש ולא ויתרו על החלום ועל הרצון לייצג את ישראל ואת ארגון 'שלוה' בכבוד ובהצלחה.

לאחר שהנבחרת דחתה את השתתפותה במרתון ניו יורק נוב' 2023 עקב אירועי ה-7 באוקטובר ומלחמת חרבות הברזל וכל 120 הרצות והרצים שהתאמנו במשך כחצי שנה נשארו בישראל, השנה מתוכננת לצאת נבחרת גדולה יותר של 260 חברים המהווה את אחת הקבוצות הגדולות ביותר בעולם שמשתתפות במרתון, שאינה מארה"ב.

באירוע השקת הנבחרת שהתקיים במרכז שלוה בירושלים, נפגשו כל 260 הרצות והרצים מכל רחבי ישראל, מכלל המגזרים, הגילאים והמקצועות, כאשר בין השמות שיהיו חלק מהנבחרת ניתן למצוא את מגישת מהדורת חדשות 13 הילה קורח, משנה למנכ"ל בנק יהב אסף גיל ועוד.

מי שיוביל את נבחרת הריצה המיוחדת יהיה אצן מיוחד במינו, סער בוכבינדר, רץ על הרצף האוטיסטי ואלוף הספיישל אולימפיקס במקצי 5,000 ו-10,000 מטר.

השנה החליטו בנבחרת כי מדי האימון שלהם יהיו בצבע הצהוב, כאשר על החולצות הודפס גם סמל השבת החטופים, זאת מתוך רצון להעלאות את המודעות ולהקדיש את האימונים לחזרתם של החטופים.

260 חברי הנבחרת אמרו כי יקדישו את הריצה שלהם למען עם ישראל, ניצחון הרוח וחיזוק האחדות, הביחד וקבלת האחר, וזאת כדי שילדי ומשפחות שלוה יוכלו לכבוש את המרתונים האישיים שלהם על בסיס יומי. "בשלוה מאמינים שלכל אדם, בכל גיל, מגיעה ההזדמנות לממש את הפוטנציאל הטמון בו", אמרו.