נתניהו בוועדת החוץ והביטחון
נתניהו בוועדת החוץ והביטחוןצילום: לע"מ

ג’יהאד טהא, דובר מטעם חמאס, מגיב על דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לסטטוס המגעים להגעה להסכם להפסקת אש ועסקת חליפין שתביא להחזרת החטופים בתמורה לשחרור אסירים ביטחוניים.

בשיחה עם העיתון "אל-ערבי אל-ג’דיד" אמר טהא, כי "כל מה שהמשלחת הישראלי רוצה הוא להרוויח זמן והדבר מוכיח את אי הרצינות וההתעקשות על המשך התוקפנות למטרות אישיות ופוליטיות של ראש הממשלה נתניהו".

"תנועת חמאס פתוחה לבחון את כל יוזמה והצעה המגובה בערבויות והתחייבויות בינלאומיות", אמר טהא בהדגישו, כי "עקרונות חמאס בעניין זה אינם חדשים והם" הפסקת אש, שיבת העקורים, נסיגה והכנסת שיירות סיוע לכל רחבי הרצועה".

בכיר אחר בחמאס אמר לעיתון, כי ההכרזה של נתניהו היא "המשך ההונאה של ראש ממשלת הכיבוש. מה שקורה הוא שנתניהו והימין הקיצוני מנסים מחדש להתחמק מהלחצים הפנימיים על רקע ההסלמה בהפגנות בתל אביב נגדם בגלל אי ההתייחסות ברצינות לנושא השבת האסירים (החטופים)".

לדבריו, "כל אימת שגובר הלחץ על נתניהו מצד משפחות האסירים (החטופים) והרחוב הישראלי הוא מנסה בכחש לשדר מסרים הפוכים בדבר היענותו ללחצים והעברת הכדור למגרש של ההתנגדות (חמאס)".

הבכיר בחמאס שביקש שלא לפרסם את שמו הוסיף ואמר: "הוא (נתניהו) רוצה לומר לרחוב הישראלי, כי אנו נעננו לכם, וכי ההתנגדות (חמאס) היא זו אשר מסרבת למה שהצענו, ואין זה אמת, שכן מה שהציע אינו נושא עימו שינוי אמיתי העולה בקנה אחד עם הקווים שהגדירה ההתנגדות (חמאס)".

הוא ציין, כי ישראל מוכנה לתוספת קלה במספר הנשים והילדים אשר תיתכן החזרתם לצפון הרצועה ואילו חמאס דורשת החזרה של כל העקורים ללא מגבלה כלשהי.