אורי דנינו
אורי דנינוצילום: באדיבות המשפחה

הרב אלחנן דנינו, אביו של אוֹרִי החטוף בעזה, הפציר בבחורי הישיבות היוצאים לחופשת 'בין הזמנים' לקראת הפסח, להוסיף שעת לימוד למען שחרור בנו.

"אני קורא לאימהות בחורי הישיבות: השנה תשלחו את הבחור לשעה אחת נוספת של לימוד יומי בימי בין הזמנים למען השבת החטופים. בזכות זה נראה אותם בחזרה עוד לפני פסח בעז"ה", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

בדבריו התנער ממחאת השמאל האלימה בשם ה'חטופים'. "מרגיש שמה שהמפגינים צועקים תלוש מהמציאות, אבל כל הורה לחטוף יכול לבחור בעצמו כיצד לפעול.

עוד הוסיף: "אנו מאמינים שהפעולה היחידה שבאמת מועילה היא מול התהילים וספר המשניות. ההתמודדות בדרך הטבע היא קשה מאוד. היא משפיעה הן על המצב הנפשי והן על המצב הפיזי, אבל הקב"ה שולח כוחות בכל רגע. התפילות של עם ישראל מחזקות אותנו".

דנינו הוסיף: "הזדעזעתי לשמוע אב אחר שתוקף את הממשלה שהפנתה תקציבים לישיבות על חשבון הצבא".

דנינו סיפר: "מטה החטופים פנה אליי והתבקשתי לסייע בקמפיין לציבור החרדי. היינו אצל מרן הרב זילברשטיין יחד עם חטופות ששוחררו, היינו אצל האדמו"ר מצאנז ועוד רבנים. לאט לאט מבינים שמה שחשבו שיסייע לא בהכרח יעזור ולכן פונים להקב"ה. שתי החטופות ששוחררו התחזקו בשמירת שבת בהיותן בשבי, הן חוו גילויי השגחה פרטית מפעימים".