אבשלום ושלמה כ"ץ
אבשלום ושלמה כ"ץצילום: תמונת יחצ

את הניגון 'מעין עולם הבא', הלחין הרב יצחק גינזבורג לפני כשבע שנים.

כדי שתלמידיו יוכלו ללמוד ולהכיר אותו ביקש הרב גינזבורג להקליט אותו, ואת הכפפה הרים הזמר והיוצר שלמה כ"ץ שהקליט את הניגון באולפן הביתי שלו וכך הוא הופץ לתלמידים באופן פנימי.

לקראת התוועדות י"ט כסלו באותה שנה, השמיע הרב גינזבורג למוסיקאים המקורבים אליו את הניגון, בין השאר לאמן הקלרינט חיליק פרנק שהשתתף באותה התוועדות. כמנהג חסידי ברסלב, יצא פרנק להתבודד מידי יום כעצת רבי נחמן. במשך תקופה ארוכה היה הניגון הזה מלווה אותו במהלך ההתבודדות.

בהתחלה היה הניגון ללא מילים. בהתוועדות י"ט כסלו חיבר הרב גינזבורג את הניגון למילים 'מעין עולם הבא' מתוך הפיוט 'מה ידידות מנוחתך', וכך לימד אותו. הניגון הושר בקרב תלמידים רבים סביב שולחן השבת והתחיל לתפוס תאוצה. עד כדי כך שחלק מהשומעים היו בטוחים שמדובר בניגון עתיק מהדורות הקודמים.

התגובות החמות שקיבל ניגון 'מעין עולם הבא', החזירו את שלמה כ"ץ אל אולפן ההקלטות כדי להקליט את השיר בצורה מסודרת, רשמית ומקצועית. לביצוע, הוא מארח את אביו, אבשלום כ"ץ.

על ההפקה המוסיקלית מנצח המוסיקאי אחיה כהן אשר אלורו, שגייס למלאכה את טובי הנגנים; נאור כרמי, חיליק פרנק, דורון טויסטר ונחמן הלביץ. רובם מקורבים אישית לרב גינזבורג. התוצאה מחממת את הלב ואת שולחן השבת.