עטיפת הסינגל. עידן יניב
עטיפת הסינגל. עידן יניבעיצוב גרפי: Avoxvision

יגל אושרי, שחתום על המנון המלחמה 'לצאת מדיכאון' בסינגל חדש, מרגש ומחזק – "להאמין" שנוצר מתוך הבנה עמוקה שאמונה היא האפשרות היחידה שיש לנו על מנת לשמור על שפיות בתוך החשיכה והעצבות בה אנו שרויים כבר חודשים ארוכים.

את השיר כתבו והלחינו מורן דוד ואליאור רביד, והוא מהווה המשך ישיר לסגנון המוזיקלי הייחודי של יגל, המלא באופטימיות והכרת הטוב. לרוב, ברגעים קשים אנחנו זקוקים לתזכורת על הניסים שעברנו כעם וכיחידים, שנבחרנו ושבחרנו להגיד "נעשה ונשמע" – כי הטוב עוד לפנינו והוא תמיד מנצח.

החצר האחורית חוזרת לשיר של יענקל'ה רוטבליט מ-2004 שמילותיו נדמות היום רלוונטיות מתמיד. בשיר מקבל חיים חדשים בלחן וביצוע של הלהקה ומצטרף לאלבומה השלישי.

"'האם נדע להיוולד שוב מחדש' היא השאלה היחידה שיש לה חשיבות ומשמעות בימים אלה, כשמה שמוטל על הכף הוא עצם קיומנו פה בארץ הזו" אומרים חברי הלהקה.

ישראל בר-און, כזכור, זוכה העונה השישית של התוכנית "כוכב נולד" בשיר חדש אותו כתב והלחין שיוצא כעת ברוח התקופה המאתגרת - "רק להודות".

"אני מרגיש, מדבר ומשתף בדרכי, באמצעות כלי שמאוד עוזר לי בהתמודדות הנוכחית ובכלל, ברמה האישית- הכל כדי לצלוח את הקיים. ההודיה".

"בכל פעם שאני נופל לפחדים, לכעסים או סתם לחיפזון שמחמיץ לי את הסיפוק והנוכחות של היום יום- ברגע שאני באמת זוכר לעצור ולהגיד תודה על הלא מובן מאליו, אני מוצא שיש עוד ועוד ממנו, מה שמעצים בי את יישוב הדעת. מעין חכה כדי לדוג רגעים של חסד ואושר בחיינו. כי זה הרי מה שכולנו בסופו של דבר רוצים. להיות פשוט מאושרים".

"רק להודות"- מוגש בצורתו הייחודית וברוחו החיובית של בר-און. בקליפ של השיר ישנו ערך מוסף, המנציח בצורה מקורית ופרקטית את עמית מן ז"ל, פראמדיקית מבארי, שנרצחה ב-7.10 ע"י בני עוולה. מילות השיר מוצגות בפונט כתב ידה של עמית ז"ל, שנלקח מפרויקט ההנצחה המבורך "אות חיים".

[youtube:2141088

ולסיום, גרסת כיסוי מרגשת לשיר הנצחי של להקת אתניקס "מחר אני בבית" בביצועו של הזמר עידן יניב אליו הצטרפו בשירה בפזמון 2 לוחמים: רס"מ במיל' איציק טיסר, לוחם בפלוגת כפיר, גדוד 9, חטיבה 401, שנפצע ברגלו בשבוע הראשון ללחימה בקיבוץ כיסופים בהיתקלות עם מחבלים, וכרגע נמצא בהליך שיקום, ורס"ר במיל' חן איפרגן, לוחם ביחידת קומנדו 551, שבמהלך לחימתו ברצועת עזה, נהרגו 4 לוחמים מפלוגתו מפיצוץ מטען חבלה בפיר ממולכד ליד מסגד.

"כולנו מאחלים ומתפללים לשובם הביתה לשלום של כל חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, ולהחזרת כל החטופים במהרה בע"ה, אמן".