האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העבריתצילום: Mendy Hechtman/Flash90

ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יגאל בן שלום, המליץ היום (חמישי) לפרקליטות לאשר פתיחת חקירה פלילית נגד פרופ' נדירה שלהוב-קיבורקיאן מהאוניברסיטה העברית - בחשד להסתה.

שלהוב-קיבורקיאן, מרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, הושעתה מתפקידה לאחר שהתבטאה נגד ישראל, הטילה ספק במעשי האונס ב-7 באוקטובר וקראה לבטל את הציונות.

הסערה החלה לאחר שמתחה ביקורת על ישראל בצל המלחמה, "הם ישתמשו בכל שקר, הם התחילו בתינוקות, הם המשיכו באונס, הם ימשיכו עם מיליון שקרים אחרים כל יום, הפסקנו להאמין להם, אני מקווה שהעולם יפסיק להאמין להם".

בהמשך אמרה כי "זה הזמן לבטל את הציונות, זה הכיוון אליו אני הולכת היום. היא לא יכולה להמשיך, היא לא יכולה, זה פלילי".

"רק בביטול הציונות אנחנו יכולים להמשיך, זה מה שאני רוצה". היא אמרה כי מדינת ישראל תשתמש בהכל "כדי להמשיך להרוג, זו מכונת הרג וזה משטר נקרו פוליטי".

היא הושעתה מללמד אך כעבור מספר ימים האוניברסיטה העברית חזרה בה מהחלטתה. בהודעה שפורסמה מטעם האוניברסיטה נאמר כי "פרופ' שלהוב-קיבורקיאן הבהירה כי היא מאמינה לכל הקורבנות ולא מעלה ספק בדבריהן, וכי היא לא הכחישה את העובדה שב 7.10 היו בעוטף עזה מקרי אונס. משנתקבלה הבהרה זו אין מניעה מצד האוניברסיטה לכך שפרופ' שלהוב-קיבורקיאן תמשיך ללמד גם בבי"ס לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית".