יואב בן צור בסיור בישיבה
יואב בן צור בסיור בישיבהצילום: דוברות

במסגרת רפורמת חינוך היוצר, שר העבודה יואב בן צור קיים היום סיור בישיבה התיכונית טכנולוגית אור עתיד 'גן יבנה' המונה כיום למעלה מ-140 תלמידים בתיכון.

הישיבה מונה בנוסף למעלה מ-30 תלמידים בישיבת ההסדר - פרויקט הדגל של משרד העבודה, רשת עתיד וחברת חשמל ללימודי הנדסאות למקצועות החשמל, מלווה בצוות המקצועי במשרד העבודה ומנהל האגף להכשרה מקצועית ניצן ממרוד.

מנכ"ל רשת עתיד רו"ח יוסי ממו ומנהל בית הספר הרב מאיר ענתבי הציגו בפני השר את מגמות הלימוד, שיתוף הפעולה עם חברת חשמל, ההישגים והביקוש הגבוה בשנתיים האחרונות, עליה של עשרות אחוזים במספר התלמידים המבקשים להשתלב בלימודים תורניים מעמיקים עם הכשרה מקצועית מתקדמת בתחומי החשמל, תקשורת מחשבים ומערכות מיגון.

במעמד השר, חנכו התלמידים קיר מפואר המספר את סיפור חייהם של גדולי ומאורי הדור, המשלב ציטוטים מעוררי השראה ומוסר, אשר כל אחת ממגמות הלימוד תרמה לקיר מכישוריה.

בן צור מסר: "הנערים הללו שבונים את עתידם כבר בשנים הצעירות של חייהם יתרמו במהלך חייהם תרומה אדירה לפריון המשק. רשת החינוך 'עתיד' במגזר החרדי מהווים אות ומופת להצלחה, ומראים שניתן לשלב בהצלחה חינוך תורני מעמיק עם הכשרה מקצועית איכותית. תיכון אור העתיד מציע מסלול חינוכי ייחודי המשלב חדשנות טכנולוגית עם ערכים רוחניים, תוך מתן מענה לצרכים הייחודיים של נוער חרדי. גישתו פורצת הדרך של בית הספר תורמת רבות להצלחתם של התלמידים הן ברמה הרוחנית והן בהשתלבותם בקהילה ובשוק העבודה".

הרב מאיר ענתבי, ראש הישיבה הודה לשר בן צור על פעילות המשרד בהקמת הפרויקט וציין כי רשת 'עתיד' "מהווה מעטפת איכותית שמקשיבה לנפש התלמיד, מאמינה ומצמיחה בו רצון וכוח להצליח ברוחניות ובגשמיות".

ממו הדגיש את חשיבות השותפות עם המגזר החרדי: "בתי הספר החרדיים בשיתוף משרד העבודה מהווים השלמה לחינוך החרדי כמכלול, המעגנים מצד אחד את ערכי המסורת והדת לצד לימודי מקצוע".