השר ניר ברקת
השר ניר ברקתצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

זה יהיה ראיון ששר הכלכלה ניר ברקת יעדיף לשכוח. ברקת התארח אמש (חמישי) ברשת MSNBC והמגיש ג'ו סקרבורו המטיר עליו שורה של שאלות קשות לגבי המימון הקטארי לחמאס לפני ה-7 באוקטובר שנעשה באישור ישראל.

סקרבורו, שכיהן בעבר כחבר קונרס רפובליקני, קטע את ברקת פעם אחרי פעם ותהה מדוע ראש הממשלה נתניהו אפשר - לדעת השר - את העברות הכספים לחמאס.

המראיין שאל את השר האם ראש הממשלה חשב שחמאס הוא ארגון שמזכיר את הנאצים עוד לפני הטבח בעוטף עזה ונענה בחיוב. הוא היקשה: "אם חשבתם כך - מדוע נתניהו שלח את ראש המוסד לומר לקטארים שבועות ספורים לפני מתקפת הטרור שהם יכולים להמשיך לממן את חמאס?". ברקת ניסה להשיב אך סקרבורו המשיך: "אנחנו כועסים שקטאר מימנה את חיזבאללה וחמאס - ואני רוצה לדעת מדוע נתניהו וטראמפ ידעו על זה ולא עשו כלום? הם רצו שהכסף הזה יגיע לחמאס? אנחנו באמריקה לא מבינים את הדבר הזה".

ברקת הגדיר את קטאר כ"זאב בעור של כבש" והמראיין שוב תקף אותו וטען: "אתם מאכילים את הזאב הזה ונותנים לו להאכיל את הנאצים בעזה. אז אני רוצה להבין מדוע נתניהו והממשלה שלו היו שותפים במימון של קטאר לחמאס".

השר הישראלי השיב כי "הטעות בהתנהלות הזו התבררה ב-7 באוקטובר. היתה הנחה שגויה שאפשר לקנות שקט על ידי מימון חמאס".

סקרבורו לא הירפה ותהה היכן היו ראש הממשלה וצבא במשך שעות ארוכות של טבח. ברקת השיב כי כל הכשלים יתוחקרו - אך גם תשובה זו לא הניחה את דעתו של המראיין שתהה מדוע הוא סומך על בנימין נתניהו עדיין. השר התחמק והשיב כי ישראל מאוחדת סביב המטרה של ניצחון במלחמה ויש להתמקד בכך.