ח"כ דודי אמסלם
ח"כ דודי אמסלםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לשיתוף פעולה אזורי דודי אמסלם (הליכוד) זעם אמש (חמישי) במהלך ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני על היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה בעקבות המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"את עושה אכיפה בררנית ומסכנת את חיי ראש הממשלה. את האסון של המדינה, את אויבת העם".

ראש הממשלה נתניהו העיר "אם יש לכם הערות, אתם צריכים לדבר בצורה עניינית ומכובדת". השר בני גנץ (המחנה הממלכתי) הגן על בהרב-מיארה. היועצת המשפטית לממשלה התערבה: "אנחנו מדינה עם חופש ביטוי, תנו לו להגיד מה שהוא רוצה".

השר בן גביר העיר "הזהרתי בשבוע שעבר מההסתה נגד רה"מ, ראש השב"כ זלזל ואמר בוט איראני. והנה תראו מה קרה השבוע - נכנסו באלימות כמעט לתוך בית רה"מ וכמעט שרפו שוטר. השבוע ביקרתי בכלא נווה תרצה, עברתי בין תאים ושוחחתי עם אסירות על התנאים. בין היתר שוחחתי, מאחורי דלת ברזל ענקית, עם אישה מבוגרת, שיושבת שם בתנאים לא פשוטים. כשיצאתי אומרת לי המפקדת: 'השר, אתה יודע מי זאת? היא זו ששלחה הקליע במעטפה לבנט!'. הייתי בהלם. היא במאסר עד עכשיו וכל אלה שמסיתים ומפעילים אלימות נגד ראש הממשלה משתוללים חופשי בחוץ?! רבותיי, הכתובת על הקיר! מתפלל שלא תהיה פה חלילה ישיבת אבל בשלב כלשהוא. עשיתי הערכת מצב אצלי עם כל גורמי הביטחון, החיים של ראש הממשלה בסכנה".

השר גדי אייזנקוט אמר, "בן גביר אתה צעקת לי גדי תיזהר רבין מחפש חבר". השר בן גביר השיב לו "שקר! אולי צעקתי כל מיני שטויות כשהייתי קטן, אבל מעולם לא דבר כזה ושום קריאה לפגיעה פיזית. תחזור בך. פשוט שקר!".