מירי רגב
מירי רגבצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת התחבורה מירי רגב התראיינה הערב ל"פגוש את העיתונות", ושם התייחסה ליחסים עם ארה"ב, שאלת הסיוע ההומניטרי, ההפגנות נגד הממשלה והקריאה לבחירות, וטקס המשואות.

על שיחת נתניהו-ביידן שארכה כ-30 דקות, אמרה: "אני שמחה שאחרי השיחה ביידן הבהיר שהוא עומד לצידה של ישראל גם בעניין של מתקפה של איראן על ישראל, וגם על שהבהיר שלא תהיה הפסקת אש בלי עסקת חטופים".

"אין ספק שאנחנו באיזושהי מחלוקת מול ארה"ב", הוסיפה רגב. האחת - בעניין רפיח, והשנייה בנוגע לסיוע ההומניטרי. אמרנו לאורך כל הדרך שסיוע הומניטרי אמור להיות בתמורה לסיוע הומניטרי. אנחנו רוצים לדעת אם החטופים שלנו קיבלו תרופות, אבל בסופו של יום אנחנו מבינים שהרחבת הסיוע ההומניטרי קונה לנו זמן להישאר ברצועה ולהביא את ההישגים ואת היעדים שהעמדנו לצבא - החזרת החטופים וחיסול חמאס".

השרה רגב נשאלה על דבריו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ שקרא לצאת לבחירות בספטמבר, והשיבה: "מתי היו בחירות ושבועיים אחרי הבחירות וניצחון הימין, יצא כל כוח קפלן כדי לבקר אותן? אומרים שנצא לבחירות, ומה יהיה? מה יהיה אם ננצח? יש מועד לבחירות ב-2026. הבחירות הוכיחו שהימין התחזק. אם לוקחים את רחובות כמיקרוקוסמוס של איך ייראו הבחירות, מתן דיל ניצח את כל הקפלניסטים עם בני גנץ ויאיר לפיד, בחירות היום זה פרס לחמאס. גם בספטמבר. בחירות היום זה פרס לחמאס, בחירות היום זה לא להחזיר את החטופים, זה ניצחון לסינוואר".

לקראת יום העצמאות, נשאלה השרה על טקס הדלקת המשואות והכוונה לקיימו ללא קהל: "הטקס השנה ייראה אחרת משנים עברו. ביקשתי לקיים דיון עם גורמי הביטחון לגבי הקהל, אשקול את זה, אנחנו אחראיים לשלום הציבור. אין פחד ממחאות, יש דאגה לשלום הציבור. אני מבטיחה שהטקס יותאם למלחמה וההחלטות יפורסמו לציבור".

בכוח קפלן הגיבו על הריאיון: "מירי רגב היא מכונת תעמולה ושנאה בשירות מי שעומד בראש 14 שנה, בנה את חמאס ואשם באסון הנורא בתולדות המדינה. ההסתה השקרית שלה כלפי המפגינים היא ניסיון שקוף לברוח מאחריות למחדל. זו שעתם של האזרחים והאזרחיות להציל את המדינה מידי ממשלת החורבן".