עילאי צעיר ז"ל
עילאי צעיר ז"לבאדיבות המשפחה

מועצה אזורית גוש עציון הודיעה הערב (מוצאי שבת) בצער רב על נפילתו של סמל עילאי צעיר הי"ד תושב הישוב קידר שנפל בדרום רצועת עזה.

עילאי, בן הישוב קידר, הוא בנם של יפה וארז אח של שילה, יעל ונבו. הוא למד בישיבה תיכונית במעלה אדומים. חבריו ובני משפחתו סיפרו על כך שהוא היה בחור שקט וצנוע, הראשון לעזור ומלא במידות טובות, אהב את הארץ ולטייל בה. מועד הלוייתו טרם פורסם ויעודכן בהמשך.

ראש מועצת גוש עציון ירון רוזנטל ספד "איבדנו לוחם אמיץ, בחור ערכי וצנוע. תנחומי למשפחה היקרה ולכל בית קידר. עילאי, גוש עציון מצדיע לך ומודה לך על מסירות הנפש הגדולה שהקרבת למעננו בכדי שנוכל להמשיך לחיות בארץ הזאת. יהי זכרך ברוך".

הרב ברק עוקבי, ראש מכינת 'מעוז' בלוד ספד בשיחה עם ערוץ 7 לתלמידו "עילאי היה עדינו העצני כפשוטו, משפחה מיוחדת של גרי צדק, היה באמת נשמה טהורה, עדין נפש ולוחם עז, אהוב על כולנו, אהוב על הבריות בצורה מאוד מיוחדת, בן תורה, אהב את התורה, יצא להילחם מכוח התורה ומכוח אהבת ישראל העצומה שהייתה לו", ספד הרב.

"היה תלמיד ענק, פשוט תלמיד ענק. עם ישראל באמת זכה ללוחם גדול, מחילותיו של דוד המלך, לוחם ביחידת אגוז. כל כך שמח שהגיע שם ובכל הזדמנות שהיה יכול להגיע למכינה כמו בימי שישי לפני שנסע הביתה, הספיק ללמוד עוד מהר"מים שלו, יצא מכוח התורה להילחם למען תקומת ישראל, נשמה טהורה".

מוקדם יותר דווח כי שני לוחמי צה"ל מגדוד 46, חטיבה 401, נפצעו באורח קשה במרכז רצועת עזה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו. השניים נפצעו מפגז של טנק צה"ל שככל הנראה התלקח. בצה"ל מתחקרים את נסיבות הפיצוץ.

כך נראת פעילות צוות הקרב של חטיבת גבעתי בשכונת ׳אל אמל׳ בחאן יונסדובר צה"ל