הרב איתן אייזמן
הרב איתן אייזמןצילום: ערוץ 7

הרב איתן איזמן, מבכירי רבני הציונות הדתית, שיתף את ערוץ 7 במכתב קצר שכתב היום (א') לבכירי אחים לנשק.

"שלום לכולם, אם מאמינים בקרוב לבבות צריך הרבה סבלנות...אהבה אמתית אינה תלויה בדבר. המשימה ברורה ובעזרת ה' נגיע. אסור לשבור את הכלים", כתב הרב.

הרב איזמן הרחיב בשיחה עם ערוץ 7 על גישתו לאחים לנשק, איתם הוא הרבה להיפגש במהלך השנה האחרונה, בפרט לאור ההפגנות הסוערות בשבוע האחרון.

"יש לנו שיחה רבה מאוד, הם מבינים שיש גבולות, הם לא רוצים לחצות את הגבולות, הם אמרו לי שהם רואים שלא קורים שום דבר אז הם צועקים, אמרתי להם שלפעמים צריך שנות דור כדי לשנות דברים. תוך כדי מתכתבים ולא נפגשנו".

בחלק מההפגנות היו גם מקרי אלימות. "אנחנו לא מתכחשים. גם אלה שמדברים איתי לא אחראים על כל מאות האנשים, אני מדבר עם הקודקודיים, גם הם רוצים לשמור על שפיות אבל זה לא תמיד קורה, על זה בדיוק אנחנו מדברים, צריך לשמור על שפיות גם ברגעים הקשים. אמרתי להם: אם הייתם נכנסים לבית ראש הממשלה, מה הייתם עושים בבית?

עושים צבע צהוב על הקירות? מתפרצים מבלי לדעת מה רוצים? שוברים את הכנסת? מה היא לא של כולנו? למרוח על החלונות ולהשחית רכוש זה תכלית של משהו? עושה משהו? אנחנו נמצאים בשיח לא קל, וצריך להרגיע, חגי לובר התחיל לצעוק שעוד רגע יהרגו מישהו", סיכם הרב.