מיכל וולשטיין
מיכל וולשטייןצילום: דניאל גילו

לפני כשלוש שנים הוקם פרויקט 252 להדרכה לקראת מציאת זוגיות ונישואים. היום, מבינים שם, שצריך לפתור גם את בעיית השידוכים. "במגזר הדתי, אין כל כך 'שדכנים' שזה המקצוע שלהם", מגלה צוריאל גביזון, יזם פרויקט 252.

העובדה שעד היום שדכנים מתוגמלים רק באם באמת יש חתונה בסוף, לא נותנת מענה ותגמול הוגן לשעות העבודה הארוכות של החיפוש... כך שבהרבה פעמים, בעיית הרווקים בעצם נדחקת רק לבאם יש לי זמן... ולמי יש זמן..?

זכינו לגלות שגם מיכל וולשטיין, מראשונות המאמנות לחתונה בארץ, הגיעה לאותה המסקנה ועסקה בשנים האחרונות במחקר של שדכנים ושדכניות להבין מה הולך ומה לא נותן למקצוע לעשות את העבודה...

שיתוף פעולה בין פרויקט 252 ומיכל וולשטין הוליד מיזם חדש של 'שדכנות אפקטיבית' - כלים וידע מעולמות האימון והפסיכולוגיה שמשנות את כל מה שידענו בתחום השידוכים.

"הבנתי שיש כמה דברים שמכשילים את השדכנות המסורתית.. ", מספר מיכל. "מחפשי זוגיות נמצאים בחוסר אונים בקשר למציאת החצי השני שלהם. הם פונים לשדכנים ושדכניות שלא פעם יוצרים תגובת אנטי אצל הרווק/ה, וזה מרתיע מעוד נסיון, או מאמונה שאכן ממקור כזה תוכל לבוא הישועה..."

"שדכנות אפקטיבית מבוססת על שילוב בין אימון לבין שדכנות, היכולת שלי בתור שדכנית-מאמנת למצוא שידוך נכון עבור מבקשי הזוגיות שאני עוזרת להם, היא מדויקת ואפקטיבית לאין-שיעור, גם בבדיוק האחד לפי מודלים כמו 'פצעי ילדות' ו'מודל אדם' אותם פיתחתי ובחנתי במשך שנים, וגם באיתור בשיטות מתקדמות מתוך מאגרים ושיתופי פעולה נרחבים וכמובן בהדרכה וליווי תוך כדי התהליך. לצערי, שידוכים רבים נופלים על זוטות, והרבה זוגות שיכול להיכנס לחופה חותכים את הקשר רק בגלל חוסר ידע. עם ליווי מתאים - אפשר ליצור פה אחוזי הצלחה גבוהים בהרבה".

מיכל מספרת, שההצלחה האדירה שיש לה ולשדכניות איתן פיתחה את השיטה, גרמו לה לחזון חדש בכל הנוגע לתחום השדכנות: "אני רוצה יותר מזה, אני רוצה מהפכה. כזו שתביא למצב בו פשוט לכל בחור/ה כבר בגיל צעיר שהכי טבעי ללכת אל אדם שידע לדייק איתו מה שלו, לאתר לו אותה, לספר עליו פרטים בצורה נכונה וללוות אותו בדרך... לכן, אני מבקשת להעביר את הידע המדהים הזה לכל מי שכאב עולם הרווקות יושב על ליבו"

"אני קוראת לנשים וגברים, רווקים ונשואים מבוגרים וצעירים שאכפת להם. שרואים את המצב ורוצים לשנות אותו. צריך גם להבין שיש פה פוטנציאל של קריירה מכובדת בתחום הזה, כי שדכנות אפקטיבית היא לא רק תחביב אלא ממש מקצוע מתגמל, עם הצלחות וסיפוק עצום".

כאמור, הוובינר של מיכל וולשטיין ייערך הערב (רביעי) בשעה 21:00 בזום. ההשתתפות ללא עלות, אך יש להירשם מראש. להרשמה מהירה למשדר לחצו כאן>>