ח"כ דן אילוז
ח"כ דן אילוזצילום: דוברות

פרסום ראשון: יו"ר שדולת הריבונות בבקעת הירדן, ח"כ דן אילוז, הגיש הצעת חוק יחד עם קבוצת חברי כנסת מהימין הקוראת להחיל ריבונות באופן מלא על כל שטחי הבקעה.

על פי הצעת החוק, החלת הריבונות תיכנס לתוקף באופן סמלי בתאריך ה-7 באוקטובר 2024, שנה לאחר הטבח.

אילוז אמר כי "ניצחון אמיתי יגיע רק כשהאויב ירגיש שה-7 באוקטובר היה טעות והפך עבורו ליום אבל. על מנת לממש את זה, עלינו לנקוט בשני צעדים מרכזיים, לכתוש את הטרור ולהעמיק את השורשים שלנו בארצנו. את כתישת הטרור עושים חיילנו האמיצים בגבורה בשדה הקרב יום-יום כשהם מנצחים את החמאס ומפרקים את היכולות שלו. כעת, עלינו להשלים את המשימה על ידי העמקת השורשים שלנו בארצנו והחלת הריבונות על חלקים רחבים של הארץ. כך ידע כל אויב הרוצה לגרש אותנו מארצנו שהתוצאה של פעולה נוראית שכזאת תהיה מצד אחד סוף הקיום שלו - וגם תוביל להעמקת השורשים שלנו בארצנו".

מתנועת הריבונות שהייתה חלק מתהליך הצעת החוק נמסר כי "ישראל מותקפת לא רק מצפון ודרום, יש איום קיומי על ישראל גם מהגבול המזרחי. רוב האמל"ח לרשות הפלסטינית מועבר דרך בקעת הירדן, איראן פועלת למיטוט השלטון הירדני והשתלטות על עבר הירדן המזרחי, כדי לתקוף את ישראל מטווח אפס. כמו כן, החלת הריבונות על בקעת הירדן תסגור את האופציה להקמת מדינה פלסטינית. מדינת ישראל חייבת לחזור למהלכים יזומים ולא להיגרר אחרי התקפות אויבינו. החלת הריבונות על בקעת הירדן תהווה צעד הרתעתי וגם צעד אל הניצחון המיוחל".