הערכת מצב במהלך המרדף אחרי המחבלצילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל ממשיכים גם הערב (ראשון) בסריקות ובמרדף אחרי המחבל שביצע את פיגוע הירי לעבר אוטובוס ומכוניות בכביש 55 בין עזון לנבי אליאס בשומרון.

בפיגוע נפצעה באורח קשה חיילת כבת 19 ואדם נוסף נפגע באורח קל.

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל ארב בצד הדרך וירה לעבר אוטובוס ורכב פרטי. האוטובוס עליו שהתה החיילת המשיך בנסיעה עד לקרני שומרון שם העניקו לה חובשים סיוע ראשוני והיא פונתה לבית חולים.

הגבר שנפצע באורח קל שהה ברכבו והוא המשיך בנסיעה עד למעבר אליהו שם הוענק לו סיוע ראשוני והוא פונה לבית חולים.

גורם ביטחוני מסר כי המחבל תכנן לבצע גם פיגוע תופת משולב זאת לאחר שמטען חבלה גדול התגלה ברכבו ופוצץ אחר הצהריים. בצה"ל מודאגים מתופעת המטענים הגוברת באיו"ש.

תיעוד: פיצוץ רכבו של המחבל שביצע את פיגוע הירי בשומרוןצילום: דוברות המשטרה

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

שמוליק מקרני שומרון, שהמחבל ירה גם לעבר רכבו, סיפר "ראיתי שמשהו לא בסדר, ראיתי שהוא מוציא M-16 ויורה עליי בסביבות 14-13 כדורים. התכופפתי תוך כדי נסיעה, עצרתי וראיתי שהוא מחליף מחסנית - והתחלתי לרוץ לכיוון שלו. הוא ראה שאני רץ אחריו, והשאיר את האוטו שלו דלוק, עם טלפון באוטו - והתחיל לברוח לכיוון קלקיליה. מנעתי אסון שיכול היה להיות יותר גדול"

הפיגוע הבוקר הוא השלישי בתוך שבוע ובימים האחרונים של חודש הרדמאן. לפני שבוע נרצח בפיגוע דקירה בגן יבנה לידור לוי הי"ד. הוא נדקר במדרגות הכניסה למתחם הקניות 'פרנדלי' על ידי המחבל, שוהה בלתי חוקי מהכפר דורא. בפיגוע נפצעו שני בני אדם נוספים באורח קשה.

ביום רביעי דרס מחבל ארבעה שוטרים סמוך לכוכב יאיר. אחד מהם נפצע באורח קשה ואחר באורח בינוני. המחבל, ערבי-ישראלי מטירה, ניסה לדקור בהמשך מאבטחים סמוך לאלפי מנשה - וחוסל.