בראיון לערוץ 7 מתייחס חבר הכנסת יצחק קרויזר (עצמה יהודית) להפגנות האלימות המאפיינות את הימים האחרונים, לאירוע הדריסה שיש הרואים בו הוכחה לאלימות משני הצדדים, לקונספציה שעודה מנחה לתפיסתו את קבינט המלחמה וגם לסוגיות הנוגעות למערכת המשפט.

באשר להפגנות שכללו אתמול (מוצ"ש) אירוע דריסה חמור, אומר קרויזר כי לא מדובר באירוע דומה לאלה שראינו אך לפני מספר ימים כאשר לפיד בוער נזרק לעבר פרש משטרתי, מחסומים נפרצו בדרך לבית ראש הממשלה, וגם אתמול נמשכו הקריאות האלימות כאשר היעד הוא הפלתה של ממשלה נבחרת בבחירות דמוקרטיות.

לעומת זאת אירוע הדריסה, כפי שניתן להבין ממצאי החקירה הראשוניים כפי שפורסמו בתקשורת, לא היה דריסה מכוונת לא בטעות. "כמובן אנחנו מגנים כל אלימות, אבל להגיד שיש אלימות משני הצדדים זה להסית את תשומת הלב מאלימות קשה שראינו, גם במהלך דיוני הרפורמה במערכת המשפט וגם בימים האחרונים, כולל בהשתתפות של חברי כנסת בהבערת איילון, תרתי משמע. אני שמח שמשטרת ישראל החליטה לזמן את אותה חברת כנסת לחקירה, אבל אנחנו רואים אלימות מאוד קשה וקריאות מאוד קשה גם כלפי ראש הממשלה וגם כלפי שאר נבחרי הציבור".

על הדרך שתוביל לשיח אחר ונמנעים מחזרה לימים שלבני השבעה באוקטובר, אומר קרויזר כי רובו המוחלט של העם מאוחד כפי שניתן היה לראות בהתגייסות המהירה של העם לשורות הצבא ולהתנדבות רבה בעורף. "עם ישראל ברובו מאוחד ומבין שזו העת למלחמת חורמה באויבינו, להשיב את החטופים ולנצח ולהכריע בכל הגזרות, גם מול חיזבאללה וגם מול החמאס ושותפיו ברצועת עזה וגם ביהודה ושומרון וגם כלפי אויבינו מבית, ויש גורמים קיצוניים בתוכנו בשוליים שמנסים להחזיר את השיח לשישה באוקטובר. לא ניתן לזה לא את תשומת הלב ולא את הבמה הציבורית ותקשורתית".

על קצת התנהלות המלחמה מסכים חבר הכנסת קרויזר להגדרת המהלכים כדשדוש ומבהיר כי זו הסיבה להשגות שיש מי שמעלה, ובתוכם מפלגתו, נגד קבינט הקונספציה, כהגדרתו. "יש שם שני רמטכ"לים ואלוף פיקוד שהיום הוא שר ביטחון והם לא שינה קונספציה ותפיסת עולם שהייתה בעבר אצלם לפירוק אוגדות, לקיחת כלי נשק מכיתות כוננות, הפיכת צה"ל לצבא קטן וחכם וקניה של עוד מטוסים יקרים על חשבון אוגדות שריון תותחנים ואנשי מערך המילואים. לכן אותה תפיסת עולם לא השתנתה גם אחרי האסון של השבעה באוקטובר".

"אנחנו סוברים שכבר מזמן צה"ל היה צריך להיות בתוך רפיח, מזמן היה צריך להיות בתוך פילדלפי", לזאת הוא מוסיף גם התיישבות יהודית בכל רצעת עזה, וזאת כדי להבהיר את המחיר הכבד שישראל גובה על מה שנעשה לה בשמחת תורה. "בלי שנשנה תפיסת עולם ונראה לאויבים שלנו שאיתנו לא מתעסקים ומסר שיועבר לאויב שלנו מצפון שהוא יושמד עד האחרון, ולאויבים ביהודה ושומרון, לא נראה שום שינוי והתקדמות גם בנושא שחרור החטופים".

בהתייחס לביקורת שהוטחה בחברי הכנסת על היציאה לפגרה, אומר קרוייזר כי אכן יש צדק בטענה שבשעת מלחמה לא עת היא לצאת לחופשה, אך המציאות היא שחברי הכנסת נמצאים בכנסת ודיוני הוועדות מתקיימים לד סיורים בשטח. "בכל פגרה ועדות חוץ וביטחון, כספים, נגב וגליל ושאר הועדות עבדו במתכונת מלאה. המליאה אמנם סגורה אבל כפי שאמר יו"ר הקואליציה, אם תהיה חקיקה שקשורה לשחרור החטופים, למאמץ האזרחי והצבאי המליאה תיפתח". עוד הוא מזכיר כי הממשלה לא יוצא לשום פגרה ובוודאי שניהול המערכה והמו"מ נתון בידיה של הממשלה שממשיכה לתפקד.

סוגיה נוספת לה מתייחס קרויזר היא הסוגיה בה עסקו היום חברי ועדת החוקה של הכנסת, סוגיית התערבותו של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר במינויו של נשיא בית משפט מחוזי מבלי שהנושא נחקר כלל. בדיון עלו שאלות סביב ההתערבות ובסוגיית הדלפת פסקי הדין בנושא צמצום עילת הסבירות בשלבים מוקדמים של הדיון המשפטי. קרויזר רואה כיעד לו עצמו, יחד עם השרים לוין וסטרוק, את משימת איזון מערכת המשפט ושילובם של שופטים בעלי תפיסות עולם ציוניות ויהודיות.