זירת החיסול בדמשק
זירת החיסול בדמשקצילום: רויטרס

מחאה באצטדיון הכדורגל באיראן. שבוע לאחר המתקפה בה נהרגו אנשי משמרות המהפכה בתקיפה המיוחסת לישראל בקונסוליה האיראנית שבדמשק בירת סוריה, היום (ראשון) דלף לרשת ווידאו בו הוצגה תגובתם של הקהל האיראני בכל הקשור לחיסול המחבלים בדמשק שבסוריה.

היה זה אמש, כאשר רגע לפני משחק הכדורגל בין אסתקלאל טהרן המקומית למס רפנג'אן, התבקשו קהלי שתי הקבוצות לעמוד לדקת דומיה לזכר המחבלים ההרוגים.

בווידאו שדלף לרשתות, נראה כי יש מי שדווקא שמחים עם החיסול של אנשי משמרות המהפכה ובראשם מוחמד רזא זאהדי, מפקד כוח קודס האיראני.

בווידאו שדלף נשמעים האוהדים הרבים דווקא שורקים בוז במהלך דקת הדומיה לזכר זאהדי ויתר המחבלים שהיו איתו בקונסוליה שבדמשק, זאת בעוד שהשחקנים שעל כר הדשא עומדים.

יש לציין כי זו לא הפעם הראשונה בה אוהדי אסתקלאל מוחים נגד המשטר האיראני, כאשר רק לפני שבועיים קראו אלה בשמו של השאה האיראני רזא פהלווי שהודח במהפכה האיסלאמית ב-1979 ובסוף חודש אוקטובר האחרון אף שרקו בוז בזמן דקת דומיה לתושבי עזה במשחק שנערך באותו האצטדיון הביתי.

מחאה זו של האוהדים האיראנים מצטרפת אל מחאת שחקני נבחרת איראן במהלך המונדיאל האחרון בקטאר, כאשר אלה סירבו לשיר את המנון המדינה בפתיחת המשחק הראשון שלהם בגביע העולם שנערך בקטאר נגד אנגליה, זאת כמחאה על הדיכוי האכזרי שנקט משטר האייתוללות נגד המפגינים האיראנים המשתתפים במחאת החיג'אב. אל השחקנים שעל הדשא הצטרפו גם האוהדים האיראנים שהניפו שלטים נגד המשטר ושרקו שריקות בוז בזמן נגינת ההמנון הלאומי.