איתמר בן גביר, השר לביטחון לאומי
איתמר בן גביר, השר לביטחון לאומיצילום: ערוץ 7

יו"ר עוצמה יהודית, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, מפרסם הבוקר (שני) מסר ובו איום כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אם ראש הממשלה יחליט לסיים את המלחמה ללא מתקפה נרחבת על רפיח על מנת להכריע את חמאס, לא יהיה לו מנדט להמשיך לכהן כראש הממשלה", דברי בן גביר.

לפני כן הודיע יו"ר מפלגת הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', כי זימן את השרים וחברי הכנסת של מפלגתו לעדכונים ולהתייעצות דחופה בכנסת.

לערוץ 7 נודע כי מדובר בצעד שמטרתו להבהיר לראש הממשלה נתניהו את אי שביעות הרצון מדילול הכוחות המשמעותי בעזה וכן מהמתווה המוצע, נכון לעכשיו, של העסקה לשחרור החטופים תמורת הפסקת אש.

סמוטריץ' גם שיגר מכתב דחוף לראש הממשלה ובו קרא לו לכנס באופן מיידי את הקבינט המדיני ביטחוני.

"בעקבות המצב הנתון של הוצאת הכוחות המתמרנים מעזה והורדת עצימות המלחמה באופן כללי תוך כדי עיכוב של שבועות ארוכים מאוד בכניסה לרפיח, יחד עם הדיווחים על נכונות ישראלית לדון בחזרת תושבי עזה לצפון הרצועה ובפועל להביא להפסקת המלחמה, ובנוסף לפרסומים על הענקת מנדט נרחב מאוד לצוותי המשא ומתן, אני דורש ממך לכנס עוד הערב דיון מיוחד של הקבינט המורחב בו נקבל עדכון מלא ואת כל המידע על מצב המלחמה", כתב סמוטריץ' לנתניהו.

הוא הוסיף כי "הפורום היחיד המוסמך לקבל החלטות מכריעות בזמן מלחמה זהו הקבינט המורחב, אך לצערי לא כך פועלים הדברים ואנו רואים כי החלטות מתקבלות בקבינט המצומצם ללא אישור או עדכון הקבינט המורחב תחת לחצים בינלאומיים שפוגעים במומנטום של המלחמה ובאינטרסים הביטחוניים שלנו. אני כבר מתריע שבועות ארוכים שבמקום להוריד את הרגל מהגז אנו צריכים להגביר את הלחץ על חמאס בעזה, וזו הדרך היחידה בה נוכל להשיב את החטופים ולהשמיד את חמאס. לכן אני חוזר על דרישתי לכנס את הקבינט המדיני המורחב עוד הערב לדיון דחוף בנושא".

המסרים לראש הממשלה מגיעים על רקע דיווחים מצריים לפיהם חלה התקדמות משמעותית בשיחות התיווך בין ישראל וחמאס בפריז.