איילת לאש
איילת לאשצילום: יח"צ

פעילת הימין איילת לאש הגיעה אתמול (א') לשימוע בפני נציבות שירות המדינה אליו זומנה בשל ציוצים שהעלתה בחשבון הטוויטר שלה בהם יצאה כנגד הטרור הערבי.

לטענת הנציבות, לאש העובדת כמורה פרסמה אמירות של גזענות והסתה כנגד ערבים וכנגד השרה לשעבר לאיכות הסביבה תמר זנדברג ממר"צ בשלושה ציוצים שונים במהלך שנת 2021.

בדיון תהה השופט מדוע הדברים שפרסמה לאש נחשבים כהסתה. נציגי הנציבות הגיבו כי הם מבקשים לדחות את הדיון בשימוע במספר חודשים וזאת לדבריהם "כדי להתארגן". את לאש מייצגים עורכי הדין עדי קידר ומשה פולסקי מארגון חוננו.

לאש תקפה בחריפות את התנהלות הנציבות ואמרה: "אני נאלצתי לעזוב את הכיתה שלי ואת הבית שלי אותו מחזיקה לבדי בגלל שבעלי במילואים כבר חודשים ארוכים כדי לבוא למופע המביך הזה. עצם השימוע על דברים שכתבתי, נחקרתי עליהם במשטרה ויצאתי זכאית, ואף הפרקליטות סגרה את התיקים נגדי הוא חרפה. אני מגיעה לכאן ונציגי הנציבות מגמגמים משהו על צורך להתארגן, פשוט בושה של התנהלות".

עו"ד קידר מסר: "התנהלות הנציבות בעניינה של איילת היא שערורייתית. בתקופה בה כל פרופסור באוניברסיטה או מנהל בית ספר מעיזים להטיל רפש בציבורים שלמים ובפרט בציבור הדתי לאומי ואינם נקראים לשימוע, בוחרת הנציבות לבוא חשבון עם איילת. אנו נעמוד על קיום דיון בו נדרוש לזכות את איילת מכל אשמה".