המחאה בצומת כפר יונהמטה קו התפר

תושבים מיישובי וערי קו התפר הפגינו הערב (שני) בצומת הכניסה לכפר יונה וקראו למערכת הביטחון להתעורר בטרם אסון ה-7.10 יתרחש בשנית בערים הסמוכות לקלקיליה, טולכרם, ג'נין ולערים וכפרים נוספים באיו"ש.

המוחים, חברי מטה קו התפר, נשאו שלטים בדמוי טנדרים של מחבלי נוח'בה עם הכיתוב "עיר המרצחים טולכרם 7 דקות בטנדר מכאן", ושלטים נוספים. התושבים קראו לממשלה ולפיקוד מרכז להתעורר בטרם יקרה אסון ולתת מענה ביטחוני.

ניר בזק, תושב שער אפרים, אמר בהפגנה: "אנחנו מודים לשר הביטחון על מה שהוא עושה, ועל כך שהוא לא ישן בלילה, אבל אנחנו גם לא ישנים בלילה, אנחנו ישובי עוטף קלקליה, עוטף טולכרם, אנחנו לא ישנים טוב בלילה - תדאגו לביטחון, תדאגו לנשקים".

במהלך הלילה תלו פעילי המטה עשרות שלטים ברחבי הערים הצמודות ליהודה ושומרון עם תמונות של מחבלי הנוח'בה נוסעים על טנדרים בדרכם לפגע, וכן הכיתוב 'לא מחכים לטבח הבא'. בין היתר נתלו שלטים בעפולה, כפר סבא, אלעד, מודיעין, מבשרת ציון, וקרית גת.

ממטה קו התפר נמסר בתגובה: "בחודשים האחרונים אנחנו עדים לכך שההרתעה ביו"ש, שהייתה עם תחילתה של המלחמה, הולכת ומתמוגגת. צה"ל אומנם פועל במקומות האלה, אך הסרטונים שיוצאים מלב ליבם של הערים הפלסטיניות, גם בימים האחרונים, מראות שהפעילות הזאת אינה מספיקה".

"אנו דורשים מהממשלה וממערכת הביטחון שלא לחזור על הטעות של עוטף עזה, ולא לתת לקונספציה שוב להתנפץ לנו בפנים", נמסר.

השלטים
השלטיםצילום: מטה קו התפר