חנן יובל
חנן יובלצילום: Moshe Shai/FLASH90

שיתוף פעולה חדש בין הזמר והמלחין חנן יובל למשורר מירון ח. איזקסון הוליד את הסינגל החדש "את יודעת" – שיר על אהבה וחוסר ודאות בקשר בין שני אנשים.

השילוב בין השירה הייחודית של איזקסון הכוללת שפה עשירה ומלאת דמיון ללחן ולביצוע המופלא של יובל הוליד יצירה נוגעת ללב שצוללת אל מעמקי הנפש.

"את המשורר מירון ח. איזקסון ואת כתיבתו המרתקת אני מכיר שנים רבות", מספר יובל, "אך מלאכת החיזור ההדדי לקחה זמן. כשסוף סוף נפגשנו, הקשר נוצר באופן טבעי ומיידי. השיר 'את יודעת' נולד מתוך שיחה בינינו, מתוך רצון משותף לחקור את המסתורין של האהבה, את תחושת אי הוודאות שמלווה אותה ואת התקווה והאמונה שמאירות אותה".

איזקסון מוסיף: "אדם אומר לאהובתו 'בלבך את יודעת', מתוך תקווה שהיא מבינה אותו, מבינה את רגשותיו ואת הפחדים שלו. השיר מדבר על הקשר המיוחד בין שני אנשים, על הקשר הזה שמחבר אותם יחדיו, גם כשהחיים מזמנים קשיים ואתגרים".

כזכור, רק אתמול הוכרז כי חנן יובל זכה השנה בפרס אמ''י למפעל חיים שניתן לאמנים ולאמניות שהשפיעו והותירו חותם על היצירה הישראלית, ויובל בהחלט עשה זאת - הן כמלחין מובחר והן כמבצע ייחודי וכמפיץ המוסיקה הישראלית, לבדו ובהרכבים מוצלחים.

רבים משיריו שהלחין לעצמו ולאחרים הפכו לנכסי צאן ברזל במוסיקה הישראלית בהם: "אתם זוכרים את השירים", "פגישה חצי פגישה", "ואם השיר הזה נשמע לכם מוכר", "שהשמש תעבור עליי" ועוד.