עמית הלוי בכניסה לבית סוהר דקל
עמית הלוי בכניסה לבית סוהר דקלצילום: דוברות

חבר הכנסת עמית הלוי פנה הבוקר (שלישי) לראש השב"כ רונן בר בדרישה להפסיק לאלתר את מעצרו המנהלי של אריאל דנינו.

הלוי אמר לאחר שפנה לבר כי "אם יש ראיות יתכבדו מערכות אכיפת החוק, יחקרו ויגישו כתב אישום בבית משפט. אריאל צריך להשתחרר עכשיו".

הוא הוסיף כי "זה נכון לנו כחברה, זה נכון לשירות הביטחון הכללי. זה בוודאי נכון ערב חג החירות, שצריך להזכיר לכולנו ששלילת חירות בהליך קיצוני כזה, צריכה להיות רק במקרים קיצוניים מאוד ורק כלפי המאיימים על חירותנו, לא אריאל דנינו!".

אתמול הגיע הלוי לבקר את דנינו בבית הכלא דקל וישב איתו לשיחה ארוכה פנים אל פנים, בחדר הישיבות של הנהלת הכלא.

לאחר הביקור כתב הלוי: "שמעתם על אריאל דנינו? אם לא שמעתם, זו הבעיה שלכם לא שלו. מדוע? כי האיש הזה עצור כבר ארבעה חודשים מעצר מנהלי. הוא לא נשפט, לא הוגש נגדו כתב אישום. הוא לא יודע במה חושדים בו. גם אתם לא תדעו לעולם. שירות הביטחון הכללי החליט, הגיש במעמד צד אחד, ללא יכולת להתגונן והופ.. אזרח ישראלי מוצא את עצמו מאחורי סורג ובריח".

הלוי התייחס למעצרים המנהלים ואמר כי "הכלי הדרקוני הזה – מעצר מנהלי – צריך להיות מופעל במקרים קיצוניים מאוד וכלפי אויבי המדינה. העובדה שהוא הפך להיות שכיח בשנה האחרונה (18 פעמים!) ומשום מה רק כלפי מתנחלים מיו"ש (ולא חסרים מועמדים בגליל ובנגב) מלמדת שמישהו בשב"כ איבד את הברקסים".

הוא סיכם לאחר הביקור כי "שני דברים ברורים לי: 1. אריאל איננו אויב המדינה, הוא מאוהביה. 2. ⁠הטענה של השב"כ בהארכת המעצר לשלושה חודשים נוספים ש'המסוכנות שלו גברה נוכח השיחות שהוא מנהל מתוך הכלא', ללא כל הוכחה, למרות שכל השיחות מוקלטות - היא פגיעה עמוקה באמון הציבור בשב"כ ובשיקול הדעת שלו בקבלת החלטות אלו".