שמואל אלמליח, קולנוען צעיר בירושלים נכנס למפעל כדי לגלות את התשובה לשאלה שמעסיקה חלק גדול מהציבור מידי פסח האם עוגיות פפושדו - כשר לפסח או חמץ גמור.

"אני זוכר את הפעם הראשונה שאכלתי עוגיית פפושדו - זה היה באמצע בית המדרש והתגובה לא אחרה לבוא, בחור אחד רץ אליי ואמר לי שאסור לאכול את העוגיות האלו, גם אחרי פסח, וזה חמץ גמור. כמובן שהדבר הראשון שעשיתי היה לדחוף את שאר העוגייה לתוך הפה בהתרסה מול הפרצוף של אותו בחור, ככה אני, אבל הדבר השני שעשיתי היה לעשות גוגל ובאמת הסתבר שיש פולמוס מאוד גדול סביב העוגיות האלו", מספר אלמליח בשיחה לערוץ 7.

לדבריו, "עברו מאז כמה שנים ובבית הספר לקולנוע סיפרתי למרצים שאני רוצה לעשות סרט דוקו על עוגייה. בהתחלה הם לא הבינו על מה כל השוס, אבל ההוכחה לכך שאפשר ליצור קולנוע מתוך בית המדרש לא אחרה לבוא. המחלוקת על פפושדו גבתה מחיר כבד בקרב ציבור שומרי הכשרות - האשמות קשות, תביעות משפטיות, וירידה לרזולוציות אישיות שבדרך כלל אינם נחלתם של מחלוקת לשם שמיים.

אני ביקשתי להתרחק מכל זה ולגשת לסוגיה ממקום אינטלקטואלי בלבד- בעזרת כללי ההלכה, מבע קולנועי וגם אנימציה של מצה ששרה ראפ ביררתי אחת ולתמיד: האם עוגיות פפושדו הן כשרות לפסח או חמץ גמור", הוא מסכם.