דאגלס מורי עם הנשיא והשר שיקלי
דאגלס מורי עם הנשיא והשר שיקליצילום: משה מזרחי

נשיא המדינה יצחק הרצוג ושר התפוצות והמאבק באנטישמיות עמיחי שיקלי העניקו הערב (שלישי) אות הוקרה מיוחד לדאגלס מארי, עיתונאי וסופר בריטי, על עשייתו ההסברתית למען ישראל מאז השבעה באוקטובר.

"לאנשים שאוהבים את המוות כל כך אין סיכוי לנצח מול חפצי החיים", אמר מארי. "אני מרגיש גאה בצורה יוצאת דופן לומר שזה כבוד עצום בשבילי לעמוד לצד מדינת ישראל, לעמוד לצידכם, ואני מקווה שאני יכול לומר: לעמוד לצידנו"

מאז פרוץ המלחמה הגיע מארי לארץ פעמים רבות, ובמסגרת ביקוריו סייר ביישובי העוטף וברחבי המדינה כולה. הוא כתב עשרות מאמרים, טורי דעה ופוסטים ברשתות החברתיות, צילם כתבות רחבות בעד מדינת ישראל ועמד לצידה באינספור ראיונות לעיתונות העולמית.

השר שיקלי סיכם: "דאגלס הוא מנהיג הדובר את האמת ללא חת בתוך סימפוניה של שקרים, מגדלור של אור בזמנים של חושך גדול. הוא הבין מיד שהמלחמה בה אנו עסוקים אינה קשורה לעתיד עזה, ושהיא גם לא מוגבלת לעתיד מדינת ישראל או המזרח התיכון. הוא הבין שזהו קרב קיומי על עתיד המערב, עתיד האנושות. הבנה זו לא נולדה מאינטואיציה בלבד, אלא משנים של לימוד מדוקדק וחקירה מעמיקה. אשרינו שיש לנו אינטלקטואלים כמו דאגלס מאריי, העומדים לצד מדינת ישראל במאבק הזה, מאבק שדורש יותר מכל - אמונה".

באירוע, אותו הנחתה המגישה ליטל שמש וליווה מוזיקלית הזמר עידן רייכל, נכחו כ-150 אנשי הסברה מובילים, חוקרים ואנשי ממשל. נשיא המדינה והשר שיקלי הודו לדאגלס על תרומתו הרבה בשם מדינת ישראל כולה.