מהפגנות הBDS באירופה
מהפגנות הBDS באירופהצילום: הדס פרוש, פלאש 90

אין גבול. "שני מרוצי האופניים המובילים בעולם עוזרים לישראל לבצע רצח עם", כך טוענים בתנועת ה-BDS העולמית.

גם אלפי הנרצחים בשבעה באוקטובר ומאות החטופים הנמצאים בידיי המחבלים הנאצים מהחמאס בעזה, לא מונעים מתנועת החרם הקיצונית, BDS לתפוס צד ולנסות לפגוע בישראל ובמי שמייצגים את המדינה שלנו.

הפעם מאיימים בתנועה הקיצונית כי יגרמו לשיבושים ולפגיעה בשני ענפי מירוץ האופניים היוקרתיים והמובילים ביותר בעולם, מירוץ הג'ירו ד'איטליה והטור דה פראנס. הסיבה לפגיעה אפשרית בשני הענפים היא כמובן השתתפותם של נציגים ישראליים במירוצים, כאשר קבוצת האופניים "ישראל פרמייר טק", של הפילנתרופ ואיש העסקים היהודי סילבן אדמס תיקח חלק בשני המירוצים היוקרתיים הללו.

הקבוצה שבבעלותו של אדמס החלה להתחרות בשנת 2015 ולקחה חלק כבר במירוצים יוקרתיים אלו ואף הגיעה להישגים לא מבוטלים.

למעשה, הפעם הראשונה בה השתתפה הקבוצה הישראלית בתחרות האופניים ג'ירו דה-איטליה, הייתה ב-2018, כאשר התחרות היוקרתית הגיעה לראשונה לישראל.

כעת בתנועת ה-BDS הקיצונית קוראים לפעילים הרבים שלהם ברחבי אירופה להגיע ולשבש את קיום שני המירוצים היוקרתיים בשל השתתפות קבוצת הרכיבה הישראלית.

בהודעתם לתקשורת נכתב כי "ישראל מבצעת רצח עם נגד פלסטינים בעזה, כפי שנפסק על ידי בית הדין הבינלאומי". לדבריהם, "לגופי ספורט בינלאומיים יש חובה מוסרית לנקוט בכל האמצעים כדי למנוע רצח עם, או להסתכן באחריות פלילית. עם זאת, שניים ממרוצי האופניים המובילים בעולם מתכננים לאפשר למשלחת הישראלית להשתתף ובכך לעזור לישראל לשטוף את הפשעים החמורים ביותר שלה".

"שני המירוצים מתגמלים בצורה מבישה את נבחרת האופניים בחסות ממשלת ישראל, אפילו כשישראל רוצחת יותר מ-33,000 פלסטינים בעזה, אפילו כשהיא יורה בכוונה על פלסטינים המחפשים נואשות את מעט הסיוע שנכנס לעזה ועובדי הסיוע המספקים אותו, אפילו כשהיא מבצעת רצח ספורט, הרג ספורטאים פלסטינים והורסת מתקני ספורט פלסטינים", כתבו ראשי התנועה בהודעתם.

לטענתם של ראשי התנועה הקיצונית, כל מטרת קבוצת הרכיבה הישראלית הינה "לשטיפת ספורט ולהלבין את משטר הכיבוש הצבאי והאפרטהייד בן 75 השנים של ישראל, וכעת גם את רצח העם שלו".